Kadeti Rijeke pali u nastavku i porazom otvorili nastup na turniru Nereo Rocco

Srijeda, 01. svibnja 2013. 22:57 Napisao/la  SC

Skupina D, 1. kolo: Couritiba - Rijeka 2:0

Stadion "Campo Comunale di Capriva"

Strijelci 1:0 Thiago (60'-11m), 2:0 Fernando Dinis (70')

COURITIBA:  Gabriel, Marcelo, Fernando Dinis, Alisson, Julio Rusch, Julio Cezar,  Hadrian, Evandro,  Thiago, Gustavo,Taigo

RIJEKA: Bilandžić, Furijan, Šipura, Lučić, Maigini, Sani, Budan,  Theophillus, Maloku, Mašinović, Šošić

Kadeti Rijeke poraženi su od vršnjaka iz brazilske Couritibe rezultatoma 0:2 u prvom kolu 28. izdanja međunarodnog turnira Nereo Rocco. Riječki mladići punih sat vremena držali su "nulu", a onda su u posljednjoj četvrtini susreta dozvolili Brazilcima da stignu do pobjede.

Najprije je Thiago u 60. minuti realizirao jedanaesterac, a potom je Fernando Dinis deset minuta kasnije potvrdio startnu pobjedu Couritibe.

Rijeka u četvrtak u 20 sati u Monfalconeu igra protiv Napolija, koji je u prvom susretu skupine odigrao bez pogodaka protiv meksičke momčadi Chivas Guadalajara.