PRVA HNL JUNIORA I KADETA

Juniori Rijeke upisali sedmu uzastopnu pobjedu

Ponedjeljak, 01. listopada 2012. 08:42 Napisao/la  SC

Juniori: Rijeka - Šibenik 2:1 (Benić 60', Bagadur 70'/Kendeš 22'). Kadeti: Rijeka - Šibenik 2:1 (Maloku 53', Sušilović 70'/Jakoliš 37')

JUNIORI

RIJEKA - ŠIBENIK 2:1

Utakmica 7. kola: Rijeka - Šibenik 2:1 (0:1). Pomoćno Kantrida. Gledatelja: 50.

Sudac: Ivan Perković (Rijeka).

Strijelci: 0:1 Kendeš (22'), 1:1 Benić (60'), 2:1 Bagadur (70').

Žuti kartoni: Majić, Fakčević, Zorica, Marić (Šibenik). Crveni karton: Pauk (Šibenik,90' vrijeđanje pomoćnog suca).

RIJEKA: Berković, Čop, Vidas, Kurilić, Bagadur, Benić (od 86' Žeželj), Postonjski, Marciuš (od 75' Zuliani), Fumić (od 84' Škulić), Klapan (od 89' Jovanović), Mršić (od 79' Brdar).

ŠIBENIK: Rogić, Pecolaj, Marić, Bačić, Tabula (od 67' Zorica), Knežić (od 65' Radeljak), Fakčević (od 82' Galešić), Kendeš, Majić (od 70' Pauk), Zelić, Arambašić.

Juniori Rijeke nastavili su sjajan niz te su upisali sedmu pobjedu u isto toliko utakmica i bodovno su izjednačeni s vodećim Osijekom koji je odigrao jednu utakmicu više. U goste je na Azurnu stigao Šibenik koji se pokazao kao tvrd orah tako da su i juniori i kadeti Rijeke morali u drugom poluvremenu loviti zaostatak.

Gosti su poveli u 22. minuti. Zelić je primio jednu loptu ispred kaznenog prostora Rijeke i iskoristio je neodlučnost domaćih braniča te pogodio za 0:1. Domaćin je morao čekati izjednačenje do 60. minute. Slobodni udarac izveo je Mršić, Benić je odlično utrčao i glavom zatresao mrežu - 1:1. Riječani su tada krenuli po tri boda i nastavak sjajne serije. Nagrada je došla devet minuta kasnije. Postonjski je ubacio loptu iz kornera, a Bagadur je s(p)retno, uz malo poteškoća, ugurao loptu za - 2:1 i novo slavlje bijelih.

20120930173000-0c273bddPogodak za nastavak serije - Rikard Bagadur/Foto Sandro Donda

KADETI

Sudac: Zvonko Radić (Kastav).

Strijelci: 0:1 Jakoliš (37'), 1:1 Maloku (53'), 2:1 Sušilović (70').

Žuti kartoni: Fumić (Rijeka), Maretić (Šibenik).

RIJEKA: Magaš, Malinić, Prpić, Gatara, Neziri, Cvetković, Maloku, Sušilović, Peričić (od 69' Furijan), Fumić, Blašković (od 33' Budan, od 75' Jović).

ŠIBENIK: Stanić, Vukorepa, Jurić (od 67' Španja), Škugor (od 55' Ljevo), Ćaleta-Car, Stanić, Maretić, Roca, Grubišić (od 75' Marin), Bitunjac, Jakoliš.

Kadeti Rijeke pomalo dolaze na svoje, izabranici Renata Pilipovića upisali su drugu pobjedu zaredom,  a već tri susreta ne znaju za poraz. Poput juniora i kadeti su morali loviti zaostatak. Šibenčani su poveli u 37. minuti. Jakoliš je primio jednu dugu loptu na 20 metara od gola, ušao u kazneni prostor i pogodio - 0:1. Rijeka je u preokret krenula u 53. minuti.

Sušilović je izveo korner, lopta je na kraju došla do Maloukua koji je prizemnim udarcem matirao gostujućeg vratara - 1:1. Tri boda domaćinu donio je Sušilović. Opet je u pitanju bio korner kojega je izveo Fumić, lopta se odbila do Sušilovića koji je volejem zapečatio sudbinu gostiju.