POLUZAVRŠNICA PH ZA KOŠARKAŠICE

Mlada ekipa Kvarnera pružila dobar otpor

Četvrtak, 08. svibnja 2014. 12:48 Napisao/la  SC

Rezultati: Brod na Savi - Kvarner 62:56, Šibenik - Kvarner 77:63, Kvarner - Trešnjevka 34:103

Juniorke Kvarnera vraćaju se s poluzavršnice juniorskog džavnog prvenstva za djevojke sa tri poraza. Daleko najmlađa ekipa turnira (dvije juniorke Kvarnera, potpomognute kadetkinjama Bakra i Viškova ) ostavila je dobar dojam i uz malo više sreće mogla je i doći do koje pobjede.

U prvoj utakmici djevojke su bile impresionirane, Brod na Savi je konstantno vodio. Kvarner se u završnici vraca na 60:56 i napad, ali nije bilo dosta. U drugoj utakmici protiv Šibenika, djevojke Kvarner otvaraju vodstvom 18:4. Kad se u drugoj četvrtini činilo da će uspjeti prelomiti utakmicu, trener Šibenika okrece na zonu i zonski presing i uspijeva preokrenuti utakmicu. U drugom poluvremenu, ozljedom Miličević, a najviše dobrom igrom Periše Šibenik uspijeva prelomiti utakmicu dvije minute do kraja.

Zadnja utakmice protiv jake ekipe Trešnjevke, vjerojatnog budućeg pobjednika u juniorskoj konkurenciji, nije mogla završiti dobro, budući da Miličević i Jokić Marčelja nisu nastupile zbog ozljede, a već u prvoj četvrtini zbog ozljeda su otpale Mršic i Gojić. Hrabra borba puno mlađih i nižih djevojaka je jedino što je preostalo u toj utakmici. Sljedeći vikend većina juniorske ekipe nastupa na kadetskoj poluzavršnici u Slavonskom Brodu.

BROD NA SAVI - KVARNER 62:56 ( 20:10, 15:15, 14:17, 13:14 )

BROD NA SAVI: Božić 13, Kolar 8, Vukojević, Lazić 11, Fumic, Bešter, Švajcer, Lutz 6,  Pandža Brnić 2, Kolesarić 5, Šarić, Krajnović 17.

KVARNER: Jokić-Marčelja 14, Vujović 7, Govic, Blažević 8, Mršić 8, Miličević 17, Feranda, Romih 2, Božić, Margitić, Šimunović.

ŠIBENIK - KVARNER 77:63 ( 14:22, 16:15, 24:11, 23:15 )

ŠIBENIK: Mišura 4, Bačelić, Petković 15, Šolić 17, Ivančević K. 4, Ivančević A. , Periša 26,  Strize, Rončević, Križanac 9, Ramljak 2, Vukšić.

KVARNER: Jokić-Marčelja 5, Vujović 12, Gojić, Blažević 11, Mršić 10, Miličević 19, Feranda, Romih 2, Božić 4, Šimunović, Margitić.

KVARNER - TREŠNJEVKA 34:103 ( 11:24, 11:23, 6:26, 2:28 )

KVARNER: Jokić-Marčelja, Vujović 10, Gović 2, Blažević 2, Mršić 1, Miličević, Feranda 3, Romih 4, Margitić 6, Božić 3, Šimunović 3.

Ukupno: Jokić-Marčelja 19, Vujović 29, Gović 2, Blažević 21, Mršić 19, Miličević 36, Feranda 3,  Romih 8, Božić 7, Margitić 6, Šimunović 3.

Ostali rezultati: Trešnjevka - Šibenik 89:42, Trešnjevka - Brod na Savi 121:39, Brod na Savi - Šibenik 68:73.