SP U-17 U KOŠARCI

Hrvatski košarkaši bez poraza u četvrtfinalu

Srijeda, 04. srpnja 2012. 14:20 Napisao/la  P. Mršnik

Hrvatska - Španjolska 73:68.  Najbolji hrvatski igrač Mario Hezonja briljirao je i protiv Španjolske postigavši 30 koševa

U susretu posljednjeg petog kola skupine B na Svjetskom košarkaškom prvenstvu do 17 godina hrvatska reprezentacija upisala je i petu pobjedu. Pala je tako i Španjolska, rezultatom 73:68. Najbolji hrvatski igrač Mario Hezonja briljirao je i protiv Španjolske, postigavši 30 koševa. S ukupnim omjerom 5-0 Hrvatska u četvrtfinalu s prvog mjesta u skupini čeka četvrtoplasiranu momčad skupine A, koja će biti poznata u srijedu navečer.

Nakon izjednačenog početka utakmice hrvatski košarkaši, drugu četvrtinu dobili su 25:11, ali su u trećoj vodstvo prosuli pa je prije završnih 10 minuta rezultat bio 54:50 za Furiju. Posljednji period hrvatski košarkaši dobili su 11 koševa razlike, vidno umorni od susreta s Litvom (82-78).