Ćamila Mičijević: Previše tehničkih grešaka i bezidejnost stajali su nas poraza

Ponedjeljak, 20. siječnja 2014. 14:43 Napisao  Patrik Mršnik

Držale smo igru u svojim rukama i pred kraj prvog poluvremena imale tri gola razlike. Tada dolazi do neobjašnjivog pada u našoj igri, kaže rukometašica Zameta Ćamila Mičijević

Trinaesto kolo nije bilo sretno za rukometašice Zameta. Kutiju šibica morle su napustiti s gorkim okusom poraza u ustima, nakon odlične igre protiv Trešnjevke (27:22). Unatoč porazu i činjenici da su dva boda ostala u Zagrebu, u kolektivu Adrijane Prosenjak ne vlada turobno raspoloženje. Situaciju u svlačionici najbolje dočarava Ćamila Mičijević. Juniorska reprezentativka odigrala je u Zagrebu svih šezdeset minuta na parketu, i kaže - nije bilo ni malo lako. Upravo stoga, zbog manjka koncentracije u drugom dijelu imala je nešto slabiji postotak realizacije.

- Imala sam generalno gledano jako lošu realizaciju i naravno da takvo što nisam očekivala. Predamnom je stajao težak zadatak, odigrati centarhalfa u obrani i napad na lijevom vanjskom, a vremena za predah u toj utakmici skoro pa nije bilo.

Kao glavni krimen porazu Mičijević vidi dva problema. Nedostatak koncentracije u obrani i relativnu bezicejnost u napadu.

- Odlično smo započele susret i odmah na pocetku našim protivnicama pokazale da usprkos nedostatku naše tri vanjske igračice neće lako do bodova. Držale smo igru u svojim rukama i pred kraj prvog poluvremena imale tri gola razlike. Tada dolazi do neobjašnjivog pada u našoj igri. Po meni je mnogo faktora utijecalo na Trešnjevkin preokret i njihovo vodstvo koje su ostvarili na početku drugog poluvremena te ga zadržali do kraja utakmice. Moram spomenuti naše tehničke greške i gubljenje koncentracije u obrani što je rezultiralo i bezidejnim napadom.

U vanjskoj liniji Zamećanki zbog ozlijeda nema Selene Milošević, motora momčadi koji je vuče ka pobjedama, kao niti Mile Toto i Ive Tabar. Kako funkcionira preostali dio bekova?

- Funkcioniramo dosta dobro, barem iz mog gledišta. Uigravamo se sa Silvijom Masnić, novom igračicom koja je pokazala da na nju možemo računati. Naravno da nam ozljeđene igračice fale, što zbog jačine, a što zbog širine kadra, ali ne kukamo već radimo s raspoloživim snagama, kaže Mičijević.

U subotu na parket Centra Zamet dolazi Vranjic, ekipa iz donjeg dijela ljestvice. Iako se Dalmatinke čine kao lakše suparnice, vanjska igračica Zameta upozorava: