Rukometašice Zameta ostavile dobar dojam u prijateljskom dvoboju s Lokomotivom

Petak, 28. veljače 2014. 17:34 Napisao  Patrik Mršnik

Prijateljska utakmica rukometašica: ŽRK Zamet - Lokomotiva 19:26 (12:16). Riječanke su pružile dobar otpor na parketu, no gošće su u posljednjih deset minuta serijom 5-0 prelomile susret u svoju korist.

Prijateljska utakmica rukometašica

ŽRK ZAMET - LOKOMOTIVA 19:26 (12:16)

Centar Zamet. Gledatelja 50.

Suci: Luketić i Višnjić (Rijeka)

ŽRK ZAMET: Plahinek 4, Jerčinović, Gvoić, Tabar, Milošević 1, Toto, Strukar (6 obrana), Bunić 1, Tus 1, Bukvić 3 (2), Šegota (7 obrana), Mičijević 4, Stakorić 2 (1), Masnić 3

LOKOMOTIVA: Razum (2 obrane), Smiljanić 1, Grubišić 2, Božović, Oštarijaš 2 (1), Gaće 4, Kožnjak 1, Jelčić (11 obrana), Rajović 3, Lisjak, Benko 2, Milanović-Litre 1, Bašić 7 (3), Milić 3

Sedmerci: ŽRK Zamet 6 (3) Lokomotiva 6 (4)

Isključenja: ŽRK Zamet - Lokomotiva 4 minute

Zamećanke su slobodan vikend od obveza u Prvoj ligi iskoristile za uigravanje uoči predstojećih izazova koji će uključivati i nadmetanje u Ligi za prvaka. Riječanke su ugostile ekipu zagrebačke Lokomotive. Izabranice Nenada Šoštarića natječu se u regionalnoj ligi, a u hrvatsko će se prvenstvo uključiti upravo u Ligi za prvaka. Riječke rukometašice pružile su dobar otpor na parketu, no gošće su u posljednjih deset minuta serijom 5-0 prelomile susret u svoju korist.

Povele su Zagrepčanke 6:1, vraćale su to Zamećanke na 6:4, a na predah se otišlo s gostujućom prednosti od četiri pogotka viška. Nakon pogotka Masnić za 18:21 gošće rade spomenutu seriju i riješavaju pitanje pobjednika. Ništa čudno, budući da se Zamećanke tek moraju spremiti za susrete najvišeg ranga u nadmetanju koje počinje u travnju. Na ruku im ide i četvrtfinalni suparnik u Kupu - Dugo Selo kojeg će izabranice Adrijane Prosenjak 12. ožujka dočekati u centru Zamet, pa bi se protiv Podravke ili Lokomotive vrlo lako mogle susresti i na završnom turniru Kupa.

Najveća vijest je povratak na parket Selene Milošević nakon dvomjesečnog izbivanja zbog ozlijede. Zabila je Milošević jednom, odigrala dvadesetak minuta i podsjetila da se na nju mora računati u nastavku ligaških obveza. Najraspoloženije u ogledu protiv Lokomotive bile su Mičijević i Plahinek sa po četiri zgoditka, a niti vratarke Strukar i Šegota nisu podbacile sakupivši zajedno trinaest obrana. U ekipi Lokomotive prednjačile su reprezentativne snage; Sonja Bašić zabila je sedam puta, Anita Gaće dodala je četiri svoja pogotka.