Rukometašice Zameta poražene u pripremnoj utakmici protiv Sevećanki

Srijeda, 21. kolovoza 2013. 23:48 Napisao/la  Stjepan Lončarić

Prijateljska utakmica: Sesvete Agroproteinka - Zamet 28:27 (15:13)

SESVETE AGROPROTEINKA - ZAMET 28:27 (15:13)

SESVETE AGROPROTEINKA: Pijević, Besen, Miletić, Jakara 1, Pavla Stopić 3, Blažević 4, Petra Stopić 4, Grmoja 5 (3), Šebek, Petrušić, Milosavljević 1, Vuković, Franković 8 (1), Bezjak 2, Benić, Duplić.

ZAMET: Strupar, Šegota, Paurević 2, Plahinek 5, Jerčinović, Stakorić, Gvoić, Tabar 4, Milošević 2, Toto 5 (2), Bunić 3, Tus 1, Bukvić, Gugić 4 (1), Mičijević 1.

Sedmerci: Sesvete Agroproteinka 5 (4), Zamet 4 (3).

Isključenja: Sesvete Agroproteinka 4 minute, Zamet 4 minute.

Ekipa Sesveta, koja je na višednevnim pripremama u Crikvenici, pobijedila je nakon slovenskog Žaleca (27:26) i Zamet. Nikola Škorić, trener koji je prve rukometne korake učinio u Vinodolu, uz pomoć u kondicijskom dijelu priprema Mile Rončevića, slaže mladu ekipu, u kojoj odskaču Petra Stopić i Franković, koje sa terena uopće nisu izlazile.

Nakon vrlo izjednačenog početka, u kojemu se je igralo bez rezultatskog izdvajanja (gol na gol), u 26. minuti, sastav dvije vratarke Adrijane Prosenjak i Jasenke Pilepić uspio je povesti 11:13. Nakon toga propuštena je kontra za vodstvo gošći sa Zameta, pa je serijom 4:0 ekipa Sesveta na odmor otišla sa rezultatom 15:13.

U nastavku počele su ulaziti i brojne rezerve. U dva navrata Zamet ima i vodstvo (22:23), ali u nizu brojnih pogrešaka, rezultat odlazi na stranu Sesveta. Minutu prije kraja utakmice bilo je čak i 28:25.

U igri Zamećanki vrlo dobar dojam ostavile su Tabar i Plahinek na krilima, ali i Toto, sa zanimljivim „eret“ udarcima. Evidentno je da prostora za napredak ima i više nego dovoljno.

Na tribinama dobro znana rukometna imena iz Zameta (Ciganović, Vejnović, Vujmilović), Senja (Dorić, Matičić, Filipović, Rončević), ali i ambicioznog lokalnog drugoligaša Murvice. Sesvete u četvrtak igraju utakmicu sa Orijent Presoflexom, a u petak sa Murvicom.

Uvjerljivo najbolji pojedinci utakmice bili su sudački par Nataša Višnjić i Ivan Luketić.