FINALE KUPA REGIJA - ZAPAD

Zamećanke slavile u Senju i uzele trofej

Petak, 14. prosinca 2012. 23:33 Napisao/la  Stjepan Lončarić

Senia - Zamet 29:37. Igračice Senie u 45. minuti, pri rezultatu 23:23, prisilile su trenera Željka Čaglja na minutu odmora

Finale Kupa za rukometašice - regija Zapad

SENIA - ZAMET 29:37 (13:17)

Školska sportska dvorana Robert Barbić Beli. Gledatelja: 120.

Sutkinje: Pahor - Trbović.

SENIA: Legac (11+1), Butković (1), Koričić, Rukavina, Butolo 1, D. Prpić, I. Prpić, S. Orlić 16 (5), Rukavina, F. Orlić 5, Deželjin, Šarić, Nekić 1, Babić 6, Biondić.

ZAMET: Račić (20), Paurević, Brčić 4, Plahinek 7, Matičić, Havić 5, Tabar 6 (2), Bunić 8, Tus 1, Šegota, Mičijević, Stakorić 3, Gavranić 3, Gugić.

Sedmerci: Senia 5 (5), Zamet 3 (2). Isključenja:Senia -,  Zamet 10 minuta. Crveni karton: Tea Bunić (54. - treće isključenje)

Dubravko Konjuh, nadzornik utakmice i predstavnik RS PGŽ, uručio je pehar pobjednicama Kupa regije Zapad i kapetanici Zameta Dini Brčić. Zasluženo, ali do pobjede, gošće su se trebale ozbiljno potruditi i uložiti podosta znanja i truda.

Čak su igračice Senie u 45. minuti, pri rezultatu 23:23, prisilile trenera Željka Čaglja na minutu odmora. Po izlasku iz "time-outa", završnica je u znaku gošći. Brzim kontrama Plahinek i Tabar, rezultat je postao primjeren rejtingu ova dva kluba. Inače, igračice Zameta prvi puta su igrale službenu utakmicu u gradu pod Nehajem, te su izazvale priličan interes.

Nakon početnih 3:2, gošće serijom 6:0 dovode utakmicu donekle pod svoju kontrolu. A onda na scenu stupa sjajna Sanja Orlić, koja je zasula gol Nikoline Račić. Do kraja utakmice postigla je zavidnih, košarkaških 16 golova i postala je nerješiva enigma za igračice Zameta. Kada su je gošće zaustavile, korisne lopte spuštale su se na spretnu kružnu napadačicu Ivanu Babić.

Zanimljivo, da je uz ovu zavidnu efikasnost, golmanica Nikolina Račić sakupila točno 20 obrana.

Pred igračicama Senie u nedjelju (18) još predstoji zaostala utakmica sa Zaprešićem, pa je trenerica Senie Mila Dorić, nakon dostojnog otpora u prvih 45 minuta, uvela nekoliko mlađih igračica, jer je prvi dio odigrala sa istom postavom.

Igračice Zameta u fazi su priprema za prvenstvo, koje počinje u siječnju (12.), te im je ovoj utakmici nedostajalo više protočnosti, a utakmica je treneru Željku Čaglju poslužila za uigravanje linija u napadu i obrani.