Rukometašice Zameta na gostovanju u Labinu dohvatile prvu pobjedu ove sezone

Subota, 07. listopada 2023. 21:20 Napisao/la  SC
Rukometašice Zameta

Rukometašice Zameta ostvarile su prvu pobjedu ove sezone, ekipa trenera Josipa Štokića slavila je na neugodnom gostovanju kod Rudara 29:26.

Golom Nike Pleše u 21. minuti Riječanke su se prvi put na utakmici odvojile na dva pogotka prednosti (10:8) i do kraja susreta prednost više niti jednom nisu ispuštale iz ruku.

U 27. minuti ista je igračica povećala rezultat na do tada najuvjerljivija četiri pogotka prednosti (15:11), djevojke Josipa Štokića u tom su rasponu ostale do kraja dvoboja.

Riječanke su odigrale maksimalno ozbiljno i motivirano, uz čvrstu pokretljivu i agresivnu obranu, ali i pametni i dobro organizirani napad.

Prvo ime dvoboja bila je Nika Pleše sa osam golova, Ana Debelić je dodala šest golova iz isto toliko pokušaja, realizacija je na utakmici u Labinu bila na zavidnom nivou.

- Presretne smo zbog pobjede i prvih bodova. Cijeli tjedan smo naporno trenirale i pripremale se za Labin. Ispoštovale smo dogovor, odigrale smo odličnu obranu i bile smo strpljive u napadu. Budući da nas je puno novih igračica, još uvijek se uigravamo i iz treninga u trening vidi se napredak. Naš trud i zalaganje se isplatilo i nadam se da ćemo i dalje to prenositi na utakmice koje nam slijede, rekla je Mirna Brusić.

RUDAR - ZAMET 26:29