Zamećanke ponovo zabile četrdeset golova

Srijeda, 20. travnja 2016. 18:42 Napisao  Patrik Mršnik

Susret 24. kola: Zamet - Đakovo 40:17 (24:7).

Suci: Vladimir Grubor (Poreč) i Adi Žepčan (Umag). Nadzornik: Loren Marić (Kutina)

ZAMET: Paurević 4, Plahinek 6, Karlić 2, Jerčinović 1 (1), Židek 1, Miočinović 9, Tabar 1, Milosavljević 4, Toto 2, Strukar, Bunić 2, Bukvić 4 (2), Šegota, Mičijević 2, Gugić 2

ĐAKOVO: Živković, Privara 4 (3), Delić, I. Dunđerović, Ćurić 2, Goluža, Orgulan, Zirn 4, Beljan 4, Klemen, Mihalina 2 (1), Varnica, L. Dunđerović, Matasović 1

Sedmerci: Zamet 4 (3), Đakovo 6 (4)

Isključenja: Zamet 4 minute, Đakovo -

Da je ovo bio boksački meč, sudac u ringu bi vrlo vjerojatno nakon petnaest minuta prekinuo borbu i objasnio postupak činjenicom da se protivnik jednostavno nije mogao braniti. Klasični nokaut dogodio se u susretu između Zamećanki i Đakovčanki u kojem su domaće igračice odnijele pobjedu od 40:17. Iako je i to zaista mnogo, moglo je u mreži ekipe koja će sljedeće sezone nastupati u nižem rangu natjecanja završiti i mnogo više pogodaka. Takav je jednostavno bio odnos snaga na parketu.

Pogodak za predoperativno ohrabrenje
U 46. minuti susreta na parket je ušla Josipa Jerčinović. Nije se to dogodilo zato što je trenerica Prosenjak bila nezadovoljna izvedbom Nataše Miočinović (9 golova!), nego kako bi izvela sedmerac. Reprezentativno desno krilo nije propustilo realizirati najstrožu kaznu, klupa je njen pogodak ispratila pljeskom ohrabrenja uoči skore operacije križnog ligamenta.

Prvo poluvrijeme praktički je odigrala jedna postava Zameta, s tek nekoliko taktičkih izmjena. Nisu se u tom periodu u igru uključivale dvije nominalno najjače i visinom najistaknutije igračice u taboru Adrijane Prosenjak. No, i bez Ćamile Mičijević te Anamarije Gugić Zamećanke su zabile čak dvadeset i četiri pogotka. Na taj je način dočarana simbolika šuterskog treninga. Dojam je da bi ekipa trenerice Ive Verhas imala problema i protiv kakve trećeligaške skupine.

Lakše je u prvom poluvremenu bilo izbrojati golove Đakovčanki (bilo ih je samo sedam) od svih kontri i lakih pogodaka domaćih igračica. Dobrih sedamdesetak posto akcija je, u slobodnoj novinarskoj procjeni, završavalo upravo kontrama u kojoj bi gostujuća golmanica (bilo Tamara Živković ili Lena Dunđerović) ostajala sama na vjetrometini. Logično je stoga da su pola golova - točno dvadeset potpisale krilne igračice Zameta koje su uvijek bile prve 'u zaleđu'.

Nataša Miočinović zabila je devet pogodaka, Kristina Plahinek dodala je šest za uvjerljivu pobjedu uoči desetodnevne pauze. Ne treba smetnuti s uma ni dvije obrane đakovačkih najstrožih kazni. Helena Šegota je u 49. minuti obranila sedmerac Maji Matasović, a pet minuta kasnije spriječila je i pogodak Marijani Privari koja je dotad bila nepogrešiva s crte sedmerca.