Nikolina Strukar, vratarka Zameta: Čeka nas zanimljiva kup-utakmica sa Sesvetama

Ponedjeljak, 17. veljače 2014. 19:46 Napisao  Patrik Mršnik

U utakmici protiv Sesveta moramo odigrati jako pokretljivu i čvrstu obranu, a u napadu iskoristiti prostor koji nam se nudi i sigurna sam da će utakmica biti jako zanimljiva, kaže Strukar

Rukometašice Zameta ponovno su na starim, pobjedničkim stazama. Nakon poraza od Trešnjevke i domaćeg neodlučenog rezultata protiv Vranjica krenula je serija od tri uzastopna slavlja. Veljaču su tako izabranice Adrijane Prosenjak otvorile važnom gostujućom pobjedom protiv Sesveta protiv kojih će se u srijedu od 18.30 sati susresti u okviru osmine finala Kupa. Uz Sesvete je kod kuće pala i Zelina, da bi se sve skupa oplemenilo pobjedom u Splitu minule subote. Vraćeno je prvo mjesto, a u subotu kod kuće protiv Koke Zamećanke imaju meč-loptu za osiguravanje plasmana u Ligu za prvaka.

Poslastica za gledatelje bit će ogled protiv Sesvećanki, najzanimljiviji par osmine finala u kojem se susreću dvije ekipe iz samog vrha hrvatskog ženskog rukometa. Osokoljene pobjedama, Zamećanke najavljuju zanimljiv susret, barem tako govori vratarka Nikolina Strukar:

- U utakmici protiv Sesveta moramo odigrati jako pokretljivu i čvrstu obranu, a u napadu iskoristiti prostor koji nam se nudi i sigurna sam da će utakmica biti jako zanimljiva. Morat ćemo poraditi na realizaciji, ne smije se događati da ne zabijemo gol deset minuta. To protivnice neće praštati.

I u pobjedi na Gripama (26:21) ponovno se, kao po uzoru na prvi dio sezone igralo na refule. Vodile su Zamećanke 9:6, pa gubile 12:9, pa opet napravile seriju kojom su prelomile susret.

- Dobro smo otvorile utakmicu, povele i odigrale dobru rolu u obrani da bi pred kraj poluvremena pale u crnu rupu. Promašile smo nekoliko zicera, napravile seriju pogrešaka kako u obrani tako i u napadu te na odmor otišle s nepovoljnim rezultatom. Srećom, početkom drugog poluvremena igrale smo mirno, iskoristile greške protivnica, preokrenule rezultat i održale ga do kraja utakmice, kaže Strukar u osvrtu na splitsku pobjedu.

Ono što u svakom slučaju veseli je da Zamećanke u svojoj igri imaju pregršt prostora za napredak. I dalje na parketu nema Selene Milošević i Ive Tabar, no karakter prisutnih na vrhunskoj je razini. Četvrtfinale Kupa lanjski je doseg riječkih rukometašica, a onda je uslijedila famozna Podravka Lino...