Srijeda, 19. veljače 2014. 18:30 Napisao  Patrik Mršnik

Osmina finala: ŽRK Zamet - Sesvete Agroproteinka 29:26 (15:13)

ŽRK ZAMET - SESVETE AGROPROTEINKA 29:26 (15:13)

Suci: Igor Hunjadi (Zagreb) i Marijo Zečević (Zagreb). Nadzornik: Roberto Lozančić (Velika Gorica)

ŽRK ZAMET: Paurević 2, Plahinek 4, Jerčinović 3, Gvoić, Tabar, Milošević, Toto 4, Strukar, Bunić 2, Tus 1, Bukvić, Šegota, Mičijević 4, Stakorić 4 (2), Masnić 5, Gugić

SESVETE: Pijević, Galetić, Jakara 3, Pa. Stopić 1, Blažević 6, Pe. Stopić 2, Šebek, Petrušić, Milosavljević, Bešen, Vuković, Franković 13 (4), Bezjak 1, Benić, Duplić

Sedmerci: ŽRK Zamet 3 (2) Sesvete 5 (4)

Isključenja: ŽRK Zamet 2 minute Sesvete 4 minute

Zamećanke su u trileru uspjele i treći puta pobjediti ekipu Sesveta i tako proći u četvrtzavršnicu Kupa Hrvatske. Konačnih 29-26 djelo su vrhunski odigrane obrane u prvim i posljednjim minutama susreta uz previše amplituda i refula na koje su Zamećanke već navikle svoje navijače. Svladana je drugoplasirana ekipa na ljestvici, ostvaren cilj prolaska dalje i nastavljen kontinuitet dobrih rezultata riječke ekipe. Cilj će i ovoga puta opravdati sredstva.

Prvih trideset minuta proteklo je u vrlo izjednačenom tonu. Zamećanke su furiozno krenule, vodile 5-1 nakon sedam minuta igre, ali se onda po ustaljenom režimu dogodila prva donja amplituda u utakmici. Obrana 6-0 bila je dosta propusna, pa se solidan napadački učinak Bunić i Masnić iz prvih desetak minuta utakmice nije previše osjetio na semaforu. Nakon što su dosegle četiri pogotka prednosti, izabranice Adrijane Prosenjak počele su griješiti pa su darovima omogućile Sesvećankama da uhvate priključak i da nakon deset minuta dođu do potpunog priključka. Vanjska linija Zamećanki stala je forsirati igru na pivota, što je gostujuća obrana osujetila u nizu prilika, pa se igra prebacila na krila. Dvaput Jerčinović i jednom Plahinek pogađale su iz vrlo teških pozicija, bilo je 8-6, pa i 9-7 nakon što je svoj prvi sedmerac iskoristila Stefani Stakorić.

Sesvećanke su prvi puta povele nakon što je tri pogotka zaredom stavila Valentina Blažević (10-11), bivša igračica Dalmatinke. Da stvari na poluvrememnu ipak za domaće igračice budu pozitivne pobrinula se ponovo vanjska osovina Mičijević - Stakorić. Možda ključan element utakmice, gostujuća lijeva vanjska Lana Franković zakazala je nakon što je u dvadeset minuta postigla sedam pogodaka. Domaća obrana nikako nije uspijevala zaustaviti njene udarce iz daljine, no Frankovićka se umorila, pa je vrlo brzo opala i gostujuća efikasnost. Razlika je nakon uvodnih 5-1 mogla biti na istoj razini, no obrana Zamećanki uz ne pretjerano dobar učinak vratarki uzrokovala je izjednačenost utakmice.

Nije dugo trebalo Sesvećankama da zaostatak od dva pogotka s poluvremena potpuno anuliraju. Već nakon pola minute igre u nastavku Paula Stopić i Valentina Blažević postavile su na 15-15, no Zamet je ponovno u vodstvu nakon lijepog prodora Ane Paurević sa svoga lijevog krila. Ubrzo nakon toga Paula Stopić zaradila je isključenje, a Silvija Masnić produžila svoj udarac na Paurević. Mlada krilna igračica drugi puta griješi, Bešen brani a Zamet s igračicom više prima šesnaesti gol preko Lane Franković. Kad nije išlo Paurević, mogla je zabiti Jerčinović za 17-16. U igri gol za gol ponovno su Sesvećanke prodale akciju, ali Mila Toto također poklanja loptu u ruke gostujućoj obrani, čime je samo nastavljena revija tehničkih pogrešaka iz prvog dijela. Novo izjednačenje uslijedilo je nakon isključenja Gugić, zabila je Jakara a u igru je nakon kraćeg izbivanja ponovno ušla Mičijević. S jedne strane Toto, pa ponovno Franković, nakon što se lopta nesretno odbila od domaćeg bloka za 18-18 i početak drame u kojoj je trebalo imati mnogo živaca za gledanje. Zametova obrana kretala se bolje nego u početnim minutama susreta, gošće su imale sve manje ideja ali se svejedno zabijalo. Deset puta je zabila Lana Franković u nepunih četrdeset minuta, deseti put pogodila je s više od deset metara ispod nogu Helene Šegote. Sesvećanke su u novom vodstvu (19-20), Franković je opet pogodila, a Paurević s druge strane iznuđuje novi sedmerac. Stakorić griješi, ali i posprema odbijanac za novo izjednačenje na dvadeset golova. Nakon što Franković u sljedećem napadu pogađa stativu, kapetanica Toto još jednom daruje gošće za njihovo novo vodstvo. Prolazi potom Mičijević svojim trećim pogotkom, a ni jedna se momčad od Zametovih 15-13 nije odvajala na više od pogotka prednosti.

Gostujući flaster na Mičijević nije krivac za to što je Masnić 'prodala' novu loptu i uposlila Jakaru za 21-22, kao niti u situaciji kada se malešna Bukvić digla sa devet metara u pokušaju da preskoči gostujuću obranu. Valentnina Blažević u 46. minuti odvaja gošće na plus dva, prvi puta u tijeku susreta, no rezultat ponovo smanjuje Mičijević, jedina iole raspoloženija igračica u domaćem sastavu. Dvanaesti put je zabila Franković (23-25), nastavilo se gol za gol, najprije Toto pa iz sedmerca Franković. Masnić radi faul u napadu i otvara gošćama priliku za tri pogotka viška, no udarac završava na gredi. Na lijevo krilo ponovo ulazi Plahinek koja osam minuta prije kraja postavlja na 25-26, potom izjednačuje Masnić i iznuđuje isključenje Paule Stopić. Stvari su ponovno na početku, neshvatljive pogreške su oproštene.

Ponovo je pogriješila Jerčinović, promašivši čitav gol u prilici za novo vodstvo. Nikola Škorić zove minutu predaha za gostujuću ekipu, ali ona nije urodila plodom zahvaljujući promjeni obrane Zamećanki u 5-1 sa Stakorić na prednjem. Ne uspijeva ni prilika Mičijević, obranila je Bešen, ali u novoj prilici dvadeset sedmi domaći gol zabija Toto. Gošće ne zabijaju, ali zato Plahinek povećava na 29-27 uz novo gostujuće isključenje Tee Jakare. U posljednju minutu zahvaljujući obrani Helene Šegote Zamećanke su krenule s dva pogotka prednosti, ginulo se u posljednjih deset minuta u obrani, jedino se tako moglo do prolaska u četvrtfinale Kupa.