Subota, 14. rujna 2013. 18:34 Napisao/la  Patrik Mršnik

Prva liga rukometašica, 1. kolo: Zamet – Umag 24:19 (13:11)

Prva liga rukometašica – 1. kolo

ZAMET – UMAG 24:19 (13:11)

Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja 100

Suci: Marko Lovrić (Zagreb) i Siniša Tanasić (Duga Resa). Nadzornik: Milorad Jeftić (Varaždin)

ZAMET: Strukar (14 obrana) Paurević 1, Plahinek 5, Jerčinović, Mičijević 2, Gović 1, Tabar, Milošević 8 (3), Toto 2, Bunić 2, Tus, Bukvić, Stakorić, Gugić 3 (3), Šegota (1 obrana)

UMAG: Pavić (18 obrana), Žuliček 3, Imamović 1, Rajić 3, Matošević 2 (1), Jerković 2, Medved, Špoljarić 2, Maras, Gašić, Vidović 6

Sedmerci: Zamet 7 (6) Umag 3 (1). Isključenja: Zamet 8 minuta Umag 4 minute.

Prvo poluvrijeme obilovalo je promašajima i krivim odigravanjima za oba pivota. U takvom habitusu stvari snašao se Zamet koji je iskorisio svih pet sedmeraca. Istaknulo se novo pojačanje, bivša rukometašica Umaga Selena Milošević, koja je uz tri sedmerca zabila i tri dalekometna zgoditka. Pravo je to pojačanje na poziciji razigravača.

S druge strane, Zametovih krila gotovo da nije niti bilo, osim jednog pogotka Plahinek, ništa se u tom segmentu rukometne igre nije moglo vidjeti od riječkih rukometašica. Toto i Bunić postavile su 5-2 nakon prvih pet minuta, no sve je vratila Jelena Vidović na 5-4. Ona je autorica prva četriri pogotka u gostujućem sastavu, desna vanjska Umaga je nakon toga potrošila još šest lopti.

Dok se domaćice nisu oslanjale na igru preko krila, gošće su to itekako koristile preko Danijele Špoljarić, lijevog umaškog krila. Zabila je Špoljarić dva zgoditka u prvome dijelu. Uz Selenu Milošević svoje je sedmerce uspješno iskoristila Anamarija Gugić, a dobro je u napadu odigrala i Mila Toto, s dva postignuta zgoditka. Što se obrane tiče, gošće su u nekoliko navrata dolazile u vrlo izgledne prilike stvaravši pritom višak igrača, nerijetko tamo gdje je najgušće, u sredini. Iskazala se pri takvim situacijama Nikolina Strukar s čak osam obrana u prvom dijelu. Posebno su važne bile obrane kod 6-6 u 13. minuti susret nakon čega Bunić postavlja na 8-6 u prvih petnaest minuta.

Drugo poluvrijeme Zamećanke su otvorile serijom 4-0, a posebno imponira brzina dolaska na 17-12. Brze dvije kontre Kristine Plahinek i izrađeni šutevi za Ćamilu Mičijević doveli su Zamet u kapitalnu prednost. Popravio se i segment obrane s nekoliko važnih blokova i uzetih lopti.

Mogao je Zamet u osmoj minuti nastavka otići na šest pogodaka prednosti no vratarka gostiju Pavić brani sedmerac Seleni Milošević. Ista igračica zabija svoj sedmi pogodak u sljedećoj domaćoj akciji za 18-12. Nakon iskorištenog sedmerca Matošević domaće igračice za Ćamilu Mičijević rade novu izigranu akciju, ali lopta završava nastativi. Zametova obrana 5-1 dobro je zaustavljala nalete gošći, što se ipak ne može reći za krila koja nisu imala svoj dan.

Upravo je iskorišteni sedmerac Umažanki skrivila Josipa Jerčinović. Svoja tri pogotka lijevo Zametovo krilo Plahinek zabila je iz kontri, jedan je dodala iz savršenog udvajanja srednjeg vanjskog, utrčavanjem za velikih 20-13. Stvari je pod Zametovom kontrolom držala vratarka Strukar dobrim obranama.

Sedmerac Anamarije Gugić doveo je domaće igračice u do tada najveću prednost od 21-13 petnaest minuta prije kraja. U zadnjem periodu susreta probudila su se oba krila, najprije Plahinek pa onda i Gvoić zabijaju za 23-13. Tek treći pogodak u drugom dijelu Umažanke postižu u 52. minuti preko Ane Rajić i nakon toga rade seriju od 5-0 za 23-18. Stvari na svoje mjesto stavlja Paurević golom za 24.18, a vrata je zatvorila Nikolina Strukar obranom još jednog sedmerca.

Sve je razmjerno dobro funkcioniralo u nastavku susreta za Zamet, čvrstom i koncentriranom obranom razbile su igračice Adriane Prosenjak prvu prepreku u novom prvenstvu Hrvatske.