PRVA LIGA RUKOMETAŠICA

Zamet pobijedio Trešnjevku za stopostotan učinak

Petak, 27. rujna 2013. 19:32 Napisao/la  Patrik Mršnik

Utakmica 3. kola: Zamet - Trešnjevka 22:18 (11:6). Nakon sedam godina Zamet je prvenstvo otvorio s tri pobjede

Prva liga rukometašica – 3. kolo

ZAMET – TREŠNJEVKA 22:18 (11:6)

Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja 300

Suci: Davor Lončar i Zoran Lončar (oba Varaždin). Nadzornik: Tomica Belavić (Karlovac)

ZAMET: Strukar (14 obrana), Paurević 2, Plahinek 1, Jerčinović 4, Mičijević 3, Gvoić, Tabar 2, Milošević 5 (3), Toto 1, Bunić, Bukvić 3, Stakorić, Gugić 1, Šegota

TREŠNJEVKA: Jug, Zovko 2, Mihovilović, Toth 3, Bušić 3, Gašparović, Komljenović 3, Miletić 1, Blažek 1, Kajfeš, Jukopila 2 (2), Borković 3 (1), Stojanov, Mrmić, Golubić (9 obrana).

Sedmerci: Zamet 3 (3) Trešnjevka 3 (3). Isključenja: Zamet 8, Trešnjevka 2 minute.

Rukometašice Zameta nastavile su svoj ovosezonski prvoligaški put u stopostotnom ritmu, pobjedom u trećem kolu protiv Trešnjevke. Bila je to utakmica koju su domaće igračice kontrolirale od početka, u kojoj protivnice nisu dolazile do prilika za adekvatan rezultatski odgovor. Zamećanke su bile raspoložene na svim pozicijama, a posebno raduje efikasnost krila koja su postigla sedam pogodaka. Riječanke su opravdale očekivanja efektnom pobjedom i prvi put nakon sedam godina krenule u sezonu s tri pobjede.

Zamećanke su s dva pogotka (Jerčinović, Milošević) otvorile utakmicu u kojoj su kontrolirale prvo poluvrijeme na igračkom i rezultaskom odstojanju. Domaće igračice nisu imale rješenja za čvrstu i uvijek dobro postavljenu obranu domaćih igračica 6-0. Prevagu su donijela tri iskorištena sedmerca jedne od najraspoloženijih na parketu, Selene Milošević kao i dvije kontre (Plahinek, Bukvić). Gošće su svoj prvi pogodak zabile nakon gotovo pet i pol minuta igre, a prvo odvajanje Zamećanke su napravile na 5-3, kada se u 13. minuti  Iva Tabar visoko diže s pozicije srednjeg vanjskog. Vodstvo od pet golova, koliko je stajalo na poluvremenu, prvo je puta viđeno u 18. minuti (8-3) kada Selena Milošević koristi sedmerac. Posljednjih deset minuta prvog dijela prednost od pet pogodaka održavana je u redovnim intervalima, iako se Trešnjevka pogocima Zovko i Bušić približila na 9-6. Čvrstom Zametovom obranom protivnicama je bilo otežano kretati se i činiti suvislije akcije. Bila je to igra koju Zamećanke nastoje prezentirati stalno, ali i potvrda slabe forme gošći.

Probudila se u nastavku susreta Ćamila Mičijević prekrasnim pogotkom iz daljine, a nastavila je u istom ritmu i Nikolina Strukar, ponovno pouzdana svojom prvom obranom u nastavku već u sljedećem napadu. Na šest pogodaka prednosti u 34. minuti postavlja Josipa Jerčinović svojim trećim golom. U nastavku susreta tri vezana pogotka zabila je Ana Toth, a protivnice su postale rastrčanije i opasnije. Rezultat je nakon 35 minuta bio još uvijek vrlo povoljnih 13-9. Serijom protivnica, dolaze Zagrepčanke na tri gola zaostatka iskorištenim sedmercem Nine Jukopile, ali ponovo se budi Josipa Jerčinović golom s desnog krila (14-10). Rezultatski, Zamećanke su se zadržale na 'plus četiri' prvim pogotkom Ane Paurević u 40. minuti.

Kuriozitet je da su Zamećanke primile šest golova u prvih deset minuta drugoga dijela, jednako koliko i u cijelom prvom poluvremenu. U posljednjih petnaest minuta susreta Zamećanke su krenule pogotkom Anamarije Gugić (17-12), a Zagrepčanke trećim iskorištenim sedmercem Nine Jukopile. Mnogo pogreška moglo se vidjeti u nastavku susreta na obje strane, koncentracija u oba tabora opadala je kako je utakmica prilazila svome kraju. Drugim pogotkom Paurević Zamećanke nisu dopustile novi rezultatski priključak i otišle na 18-14. Nakon tri minute bez postignutog pogotka na obje strane ponovno je pogodila Ella Bukvić s crte. Pitanje pobjednika riješava Mičijević, drugim pogotkom (20-14) osam minuta prije kraja.

Sljedeći susret rukometašice Zameta odigrati će sljedećeg petka protiv Vranjica, na gostujućem terenu s početkom u 18 sati.