Utorak, 26. ožujka 2013. 22:08 Napisao/la  Ivan Milatić

Utakmica 2. kola Lige za poredak: Zamet - Umag 22:23 (14:12)

Prva liga rukometašica, liga za poredak, 2. kolo

ZAMET – UMAG 22:23 (14:12)

SC Zamet. Gledatelja: 30. Suci: Luka Matić (Petrinja), Dario Zečević (Zagreb). Nadzornik Dean Prpić (Zagreb)

ZAMET: Rebić Račić (4+1 obrana), Paurević, Brčić 1, Plahinek 2, Jerčinović, Havić 7 (2), Tabar 2, Tus 2, Bukvić 1, Mićijević 3 (1), Stakorić, Gavranić 4, Šegota (6 obrana).

UMAG: Žuliček 2, Imamović,Milošević 3 (1), Rajić 2, Mataija 1(1), Vidović 9, Martić, Jerković, Medved, Špoljarić 5, Ćorković, Pavić (15 +2 obrana), Maras, Gašić 1, Tokić, Herceg.

Sedmerci: Zamet 6 (3) Umag 3 (2)

Isključenja: Zamet.6, Umag 2 minute.

Vratarka Umaga Andrea Pavi još je jednom bila središnja figura odmjeravanja sa Zametom. Sa 17 obrana, od čega su i dva zaustavljena sedmerca, vratarka gošći dodatno je umrtvila ionako bezvoljne Zamećanke. Kada domaći sastav u drugome dijelu postigne mizernih osam pogodaka objektivno nije niti zaslužio pobijediti. Uz Andreu Pavić svakako vrijedi istaknuti i novopečenu reprezentativku Jelenu Vidović koja je u utakmici s malim brojem pogodaka postigla njih devet. Ključna za pobjedu gošći bila su i jedina dva pogoitka na susretu Ane Rajić u završnoj dionici utakmice. Najefikasnija kod domaćih bila je Dina Havić sa sedam pogodaka, no problem leži u tome da je u drugom dijelu pogodila samo jednom.

Gošće su povele preko Jelene Vidović a najbolja dionica Zamećanki bila je od šeste do devete minute kada su sa tri uzastopna gola (Tus, Havić, Gavranić) povele sa 6:3. Domaće igračice odžavale su tri pogotka prednosti do 19 minute kada je za 11:8 pogodila Dina Havić. Na poluvrijeme se otišlo sa plus dva za Zamet pogotkom Dine Havić u posljednjoj sekundi za 14:12.

Kada je kapetanica domaćih Dina Brčić u 34 minuti pogodila za 16:12 malo tko je od malobrojnih gledatelja mogao i pomisliti da će bodovi otići iz Rijeke. Tina Gavranić u 45. minuti pogodila je za 20:17 i ništa nije ukazivalo na "15 minuta mraka" za domaće igračice. U samo četiri minute Jelena Vidović dvaput i Ana Rajić jednom bile su precizne za  – 20:20. Sedam minuta prije kraja Kristina Plahinek Zametu je donijela pokazalo se posljednje vodstvo 21:20. Uslijedila su tri vezana pogotka Umažanki (dvaput Vidović i Rajić) za 21:23, a Kristina Plahinek minutu i 52 sekunde prije kraja susreta smanjila je na 22:23. Ista igračica minutu kasnije mogl je i poravnati, ali njezin pokušaj zaustavila Andrea Pavić i gošće su mogle početi slaviti.