1. HRL: Rukometašice Zameta doživjele drugi domaći poraz, Splićanke odnijele bodove

Subota, 24. rujna 2022. 21:14 Napisao/la  SC

Prva HRL rukometašica - 3. kolo

ZAMET - SPLIT 2010 26:34 (11:15)

Centar Zamet. Gledatelja: 70

Suci: Vladimir Grubor, Maid Katanić

Nakon Sesveta i Split 2010 odnio je bodove sa Zameta.

Razigrano je ušao je mladi sastav Zameta u susret, nakon nepunih deset minuta igre imao je plus tri (6:3).

Splićanke su dosegnule radnu temperaturu i već u 17. minuti uspijevaju doći do izjednačenja 7:7.

Budući da su nakon toga napravile niz od pet pogodaka zaredom, na predah su otišle s četiri pogotka razlike (11:15).

Susret je definitivno prelomljen početkom drugoga dijela novom serijom splitskog sastava od četiri pogotka zaredom.

Sredinom nastavka Split 2010 je imao već devet pogodaka razlike i mirno je priveo susret kraju. Deset obrana imala je Mia Mraković kod poraženih.

Po pet pogodaka za riječki sastav dale su Iva Tabar i Nikolina Pleša.

Kod Splita sjajna je bila Klara Rubić s 11 pogodaka.