Riječki rukometaš proglašen igračem utakmice

Ponedjeljak, 24. siječnja 2022. 17:42 Napisao/la  SC

Lučin je bio najbolji igrač u najboljem razdoblju igre hrvatske reprezentacije, u svakom momčadskom sportu takav je odnos uzajamni

Tin Lučin proglašen je najboljim igračem utakmice Hrvatska - Island!

Lučin je bio najbolji strijelac reprezentacije sa 6 pogodaka, koje je postigao iz 9 udaraca, gađao je 2/4 sa 9 metara.

Nije mladi riječki rukometaš igrao tako dobro kao u prvom poluvremenu protiv Danske, ali je ovog puta tijekom cijele utakmice bio konstantan.

Lučin je postigao tri uzastopna pogotka, kada se Hrvatska serijom 3:0 odvojila na tri pogotka razlike (17:14), indikativno je da je bio najbolji igrač u najboljem razdoblju igre hrvatske reprezentacije, u svakom momčadskom sportu takav je odnos uzajamni.

Nagrada za najboljega igrača utakmice Lučinov je vrhunac na Europskom prvenstvu!

Ako se izuzme slaba igra protiv Crne Gore, Lučin je tijekom cijeloga tunira održavao neočekivano visoku razinu igre koju je EHF definitivno prepoznao u utakmici protiv Islanda.

Ne bi EHF pogriješio da je najboljim igračem proglasio Riječanina na vratima reprezentacije, Ivan Pešić (13 obrana) odigrao je najbolju utakmicu na prvenstvu, u presudnim razdobljima završnice obranio je nekoliko zicera koji držali momčad u utakmici.

Veron Načinović igrao je pretežito u obrani, riječki rukometaš jedini pogodak postigao je u odlučujućim trenucima (22:22) i značajno pridonio preokretu u zadnjoj minuti, koji je završio pogotkom Ante Gadže.