Prva liga: Rukometašice Murvice poražene od Splita 2010 u derbiju začelja

Nedjelja, 23. svibnja 2021. 21:25 Napisao/la  SC

MURVICA – SPLIT 2010 25:27 (12:11)

Dvorana u Crikvenici. Bez gledatelja.

MURVICA: Strukar, Ljubanović, Deželin, Jelenović 9 (1), Grozdek, Filipović 4 (1), Masnić 4, Mandekić, Lekaj 2, Rajković, Debelić 6 (1), Lorbek, Lončarić, Tomić.

SPLIT 2010: Zelić, Rubić 3, Stojanov 7 (6), Strinić, Stilinović, Romić, Macan 1, Kapitanović, Ercegović 8, Birtić 6, Bešker, Surjan 2.

Isključenja: Murvica 6, Split 2010 10 minuta. Sedmerci: Murvica 6 (3), Split 2010 6 (6)

Rukometašice Murvice poražene su od Splita 2010 na domaćem terenu, četvrti poraz u nizu dovodi Crikveničanke do vrlo neizvjesne situacije u samoj završnici prvenstva.

Odmah na startu drugog dijela Splićanke su se rezultatski odvojile i prednost držale do 50. minute, kada su Crikveničanke golom Ree Jelenović anulirale zaostatak (20:20).

No, domaća serija 4:0 (tri gola Jelenović, jedan Lekaj) nije se produžila, Splićanke su iznova dohvatile prednost i zadržale je do kraja utakmice.

Na ulasku u posljednju minutu Silvija Masnić smanjila je na gol zaostatka (25:26), ali je Klara Birtić svojim šestim pogotkom praktički gošćama osigurala vrijednu pobjedu.

Djevojke trenera Ramiza Džekića u vrlo su nezgodnoj situaciji, žele li izboriti ostanak u ligi moraju u idućem kolu pobijediti Sesvete na domaćem terenu, s tim da djevojke Sesveta imaju utakmicu manje (Dugo Selo).