Sesvećanke rutinski slavile protiv Orijent Presoflexa

Subota, 10. ožujka 2012. 18:57 Napisao  Milan Kosanović

Rukometašice Orijent Presoflexa uvjerljivo su poražene na gostovanju u Sesvetama. Niti jednog trenutna pobjeda domaćih nije došla u pitanje

Sesvete Agroproteinka – Orijent Presoflex  38:30 (21:12)

Utakmica 20.kola 1.HRL – žene. SD Srednje škole Sesvete. Gledatelja: 40  . Suci: Plentaj (Bjelovar) i Ružić (Virovitica).

SESVETE AGROPROTEINKA: Jakara 3, Pa. Stopić, Pavlek 9, Pe. Stopić 1, Grmoja 2, Šebek 1, Jelovečki, Majhen (15), Nemaškalo 6, Miloloža, Pejčić 2, Kranjec 6, Franković 6, Bezjak 1, Benić 1.

ORIJENT PRESOFLEX: Spahić (5), Dramac 1, Juričić 2, Marjanović 4, Konta 13, Milosavljević 2, Salopek, Hodžić 1, Jerčinović 2, Babić 1, Zugan, Debelić 1, Gršković, Schuster 4, Afrić (10).

Sedmerci: Sesvete -  , Orijent 10 (10) . Isključenja: Sesvete 8 , Orijent 6 minuta .

Rukometašice Orijent Presoflexa poražene su na gostovanju u Sesvetama rezultatom 38:30. Utakmica je protekla u mirnom i prijateljskom tonu u kojem je presudila očigledna razlika u kvaliteti. U pojedinim trenucim utakmice igračice trenerice Elene Nemaškalo imale su i 11 pogodaka razlike, a predvodile su ih raspoložene Pavlek s devet te Nemaškalo, Kranjec i Franković koje su upisale po šest pogodaka. Valja pohvaliti mladu vratarku Saru Majhen koja je uništila Riječanke te nanizala čak 15 obrana. U redovima Orijenta valja istaknuti tek 13 pogodaka Ene Konte.

Orijentašice su loše otvorile utakmicu, a već u sedmoj minuti Tea Jakara zabija za visokih 6:0. Prvi gol Riječanke postižu tek u osmoj minuti, a djelo je Slavice Schuster. Dvama pogocima Ene Konte te jednim Josipe Jerčinović u 11.minuti na semaforu stoji 8:4, a dojam je da se Orijentašice vraćaju u utakmicu. Ivana juričić u tim je trenucima promašila čistu kontru, Lana Franković s druge strane kaznila je taj promašaj pogotkom za 9:4. Orijentašice su ponovno pokušale preko jasmine Marjanović koja promašuje čisti zicer s crte, ovoga puta egzekutor s druge strane je bila Ivana Kranjec (10:4). Josipa Jerčinović potom je poklonila loptu Lani Franković, Gordana Pavlek povisila je na 11:4, a sličan scenarij odigrao se u sljedećem napadu kada Slavica Schuster poklanja loptu Sesvećankama, a Ivana Kranjec postavlja, kako će se kasnije pokazati nedostižnih 12:4.