Orijentašice za manje od deset minuta ispustile pobjedu kod Koke

Subota, 31. ožujka 2012. 18:10 Napisao  Milan Kosanović

Koka - Orijent - Presoflex 27:25 (11:13). U 41. minuti Orijent je išao prema pobjedi (16:19), a već u 54. minuti nakon serije 9:2 Kokice su slavile pobjedu (25:21).

Koka – Orijent Presoflex 27:25 (11:13)

Utakmica 22. kola Prve lige – žene. SD Varaždin. Gledatelja: 200. Suci: Banović i Banović (obojica Požega).

KOKA: Hajduk (13), Jalušić 4, Horvat 2, Zvonar, Ostarijaš 2, Kocijan 2, Marković 3, Domjan, Malić, Tomašek 5, Halili, Furjan, Antolić, Dežić 9, Haček.

ORIJENT PRESOFLEX: Spahić (13+1), Dramac, Juričić, Marjanović, Konta 11, Milosavljević 6, Salopek, Hodžić 2, Jerčinović 2, Zugan, Debelić 2, Gršković (2), Schuster 2.

Sedmerci: Koka – (3) , Orijent Presoflex 8 (8). Isključenja: Koka 10 , Orijent Presoflex 4 minute.

Rukometašice Orijent Presoflexa poražene su na gostovanju u Varaždinu u utakmici u kojoj su 45 minuta stalno bile u vodstvu. Golom Ive Tomašek u 46. minuti domaće rukometašice izjednačile su na 19:19, a minutu kasnije raspoložena Ivana Dežić dovodi Varaždinke u minimalno vodstvo.

Orijentašice su u dva navrata preko Ene Konte i Dejane Milosavljević vraćale rezultat u egal (20:20, 21:21), no Koka serijom 4:0 odlazi na nedostižnih 25:21 te šest minuta prije kraja susreta rješava pitanje pobjednika. Poslije poraza u Varaždinu Riječanke mogu itekako žaliti jer su utakmicu izgubile u vremenskom razdoblju manjem od deset minuta, te su dozvolile domaćim igračicama da upišu nove prvenstvene bodove.

U 41. minuti utakmice ekipa Sanjina Lučičanina velikim koracima grabila je prema pobjedi (16:19), a već u 54. minuti nakon serije 9:2 Kokice su slavile novu domaću pobjedu (25:21). Najefikasnija u redovima Orijenta bila je Ena Konta s 11 postignutih pogodaka, Dejana Milosavljević dodala je šest dok je zapaženu rolu odigrala i vratarka Sabrina Spahić koja je sakupila 13 obrana.