Ana Jajčević s 15 pogodaka ugasila posljednju nadu Orijentašica

Nedjelja, 15. travnja 2012. 20:16 Napisao  Milan Kosanović

Orijent Presoflex – Umag 27:31. Nerješiva enigma za igračice trenera Sanjina Lučičanina bila je Ana Jajčević

Orijent Presoflex – Umag 27:31 (13:10)

Utakmica 23. kola 1. HRL – žene. Dvorana 3. maj Kantrida. Gledatelja: 150. Suci: Lovrić (Zagreb) i Tanasić (Dugo Selo).

ORIJENT PRESOFLEX: Spahić (11), Dramac 4, Juričić 2, Marjanović, Bilobrk, Konta 6, Milosavljević 8, Salopek, Hodžić, Jerčinović 3, Petrinović, Zugan, Debelić 4, Gršković, Samardžić.

UMAG: Kaštelan (2+1), Žuliček 2, Rajić 5, Mataija, Vidović 4, Jajčević 15, Martić, Jerković, Špoljarić 4, Čorković, Pavić (7), Maras, Tokić 1, Juričić.

Sedmerci: Orijent 5 (6), Umag 3 (3). Isključenja: Orijent 6, Umag 12 minute. Crveni karton: Dejana Milosavljević (58' – grub prekršaj).

Rukometašice Orijent Presoflexa na domaćem terenu izgubile su od direktnih konkurenata za ostanak u ligi te se na taj način oprostile od prvoligaškog društva. Igrala se 58. minuta utakmice kada je raspoložena Ana Jajčević otrčala u kontru, Dejana Milosavljević gurnula je igračicu Umaga s leđa, no iskusna Jajčević loptu je ipak pospremila u mrežu. Bio je to njezin 15 pogodak na utakmici, na semaforu je zasvijetlilo 26:30, a nade Orijentašica ugašene su kao rođendanske svjećice.

Umažanke su bolje otvorile utakmicu, povele 3:0, a Orijentašice do prvog pogotka dolaze tek u osmoj minuti susreta preko Dejane Milosavljević. Prvo vodstvo na utakmici Orijentašice su imale u 23. minuti golom Ane Debelić, a do kraja prvog poluvremena ponajviše zahvaljujući vrlo dobroj Sabrini Spahić (devet obrana u prvom poluvremenu) Riječanke imaju tri pogotka prednosti (13:10). Trener Orijentašica Sanjin Lučičanin tokom prvog djela bio je nezadovoljan pristranim sudačkim odlukama para Lovrić-Tanasić koji mu je u 27. minuti dodijelio opomenu te nastavio s jednakim kriterijem.

Drugo poluvrijeme bilo je kobno za Orijentašice koje su još jednom pokazale da im domaći terenu apsolutno ništa ne znači. Riječanke su igrale mlako bez čvršćeg faula o čemu najbolje govori čak 21 primljen pogodak u drugom poluvremenu. Nerješiva enigma za igračice trenera Sanjina Lučičanina bila je Ana Jajčević koja u 33. minuti zabija za poravnanje (15:15). Ista igračica u 40. minuti s igračem manje postiže svoj deseti pogodak, Umažanke imaju dva gola prednosti, a domaći brod započinje svoju plovidbu prema dnu. Jelena Vidović u 46. minuti zabija za najveće vodstvo gošći na utakmici (19:24), a novi poraz Orijentašica već je bio na vidiku.

Igračice trenera Sanjina Lučičanina u 54. minuti ipak stižu opuštene gošće. Ena Konta iz sedmerca smanjuje na minimalni zaostatak (25:26). Orijentašice su dobro reagirale u obrani te krenule u napad za izjednačenje s igračicom više, no klasični višak domaćih završio je u korneru. S druge strane Jelena Vidović povisila je s igračem manje na 25:27.

Na kraju susreta ostaje dojam da je slavila kvalitetnija ekipa koja je više željela pobjedu.