Raul Valković, rukometaš Zameta: Konačno smo slavili u jednoj utakmici nabijenoj tenzijama

Nedjelja, 02. ožujka 2014. 14:03 Napisao  Patrik Mršnik

Prvo poluvrijeme su zabijala krila, drugo smo preuzeli mi na vanjskim pozicijama. Svi momci zaslužuju pohvale za vrhunsku partiju, kaže Valković nakon pobjede protiv Buzeta

Rukometaši Zameta konačno su upisali pobjedu u regionalnom derbijiu, nakon zaostataka od jednog pogotka protiv Umaga i Poreča, pao je Buzet u susretu dvadesetog kola Premjer lige (27:24). Šest kola prije kraja Zamećani se i dalje nalaze na šestom mjestu ljestvice, no sada su još bliže vrhu ljestvice. Iako je nezahvalno govoriti o plasamnu među četiri momčadi prvenstva, mlada momčad Zameta pokazala je da se može nositi sa zahuktalim Istranima u borbi za prevlast na domaćem parketu. Činjenica je da iz Centra Zamet rijetko koja momčad može odnijeti bodove, a to je ono što hrabri i mami osmjehe na lica.

Zamet je u subotu slavio na rukometnu pamet, čekao pogreške protivnika i u posljednjih deset minuta ih svojski naplatio. Dok su Ivana Ćosića išli sedmerci, stvar je za momke Darka Dunata funkcionirala, no nakon Slavićeve dvije obrane kaznenih udaraca zavjesa se s one strane Učke naglo spustila. Jedan od najraspoloženijih u riječkoj momčadi bio je Raul Valković. Iako je zabio samo jedan pogodak, razigravao je i probijao, ponovo predstavivši borbenost i karakter Zameta. Križanja s Lončarićem i Jurićem-Grgićem teško su Buzećani pratili. Valković kao živa napast za protivničke obrane kaže:

- Prvo poluvrijeme su zabijala krila, drugo smo preuzeli mi na vanjskim pozicijama. Svi momci zaslužuju pohvale za vrhunsku partiju, konačno smo slavili u jednoj tenzijama nabijenoj utakmici.

Tri elementa za pobjedu protiv Buzeta
1. Korado Juričić
Zametov drugi vratar na gol je stao u 35. minuti i do kraja susreta upisao sedam važnih obrana kojima je u dobroj mjeri ugušio istarske napore. Nakon Spačve, nova velika večer juniorskog reprezentativca.
2. Zametski zvončari
Huk šest stotina duša u dvorani kada su u nju ušli Zametski zvončari, taman nakon zvončarske smotre sigurno je podigao domaće igrače i dao im dodatni impuls naboja za slavlje nad ljutim rivalima iz Buzeta
3. Josip Jurić-Grgić
Pet pogodaka mladog zagrebačkog rutinera učinak je koji još nije ubilježio u proljetnom dijelu sezone. Joža je opet onaj stari. Nogometnim riječnikom rečeno - Anas Sharbini se vratio na staro.

Nije previše Zamećane smetala činjenica da je Dunato s buzetske klupe mijenjao sustav obrane svoje momčadi iz početnih 6-0 u efektnijih 3-2-1, imala je vanjska linija rješenja za sve varijacije na gostujuću obrambenu temu.

- Prilagođavali smo se, znali smo što nas čeka u tom susretu, parirali smo im u trenucima kada su nam se približili i kada su na povike svojih navijača s tribina pokušali 'stisnuti'. Samo su nam jednom izjednačili rezultat i to nas veseli, kaže Valković.

Slijede dva gostovanja, najprije ono prvenstveno u Bjelovaru, zatim i ogled četvrtzavršnice Kupa u Našima kod jakog NEXE-a. Valković kaže kako i u Bjelovaru Zamećani idu na dva boda. Bjelovar je u ogledu 20. kola svladao Dubravu.

- Idemo na pobjedu, dat ćemo sve od sebe kako bismo i ondje slavili i zadržali dobar niz i pozitivno ozračje u momčadi, zaključuje vanjski igrač Zameta.