Srijeda, 06. studenog 2013. 19:40 Napisao/la  SC

Utakmica 9. kola: Gorica - Zamet 26:29 (14:12)

Premijer liga rukometaša, 9. kolo

GORICA - ZAMET 26:29 (14:12)

Gradska dvorana Velika Gorica. Gledatelja 300

Suci: Robert Kober i Igor Sunajko (oba Zagreb).

GORICA: Lončar, Ceković 3, Ferenčina 2, Matanović, Senta 4, Turan 2, Bonić 3, Matijević, Karlović, Dijanić (9 obrana), Bura, Seferović 11 (5), Petrič (4 obrane), Valentaković 1, Goršeta, Krezo

ZAMET: Vukić, Vučko 4, Samardžić, Klić, Mrakovčić 6 (1), Černeka 3, Uzelac 2, Lončarić 3 (3), Stipčić, Jurić-Grgić 7, Slavić (19 obrana), Kovačević, Karaula, Valković 4, Majić

Sedmerci: Gorica 6 (5) Zamet 6 (4)

Isključenja: Gorica 6 minuta Zamet 12 minuta

Rukometaši Zameta pobijedili su Goricu na gostovanju u okviru devetog premijerligaškog kola. Šesta je to pobjeda izabranika Marina Miškovića, ubilježena protiv posljednjeplasirane momčadi lige. Domaćini su ipak bolje otvorili susret i do prve značajnije, ispostavit će se i najveće prednosti u susretu došli u 18. minuti, kada njihov najbolji strijelac Seferović pogađa za 8-5. Upravo je Seferović zabio šest pogodaka Zametu u prvom poluvremenu, dok je gostujućim pucačima prvi period bio slabija strana susreta. Na odmor se otišlo s 14:12, Zametu nije pomoglo niti jedanaest obrana Dina Slavića.

U nastavku susreta dogodila se zametska rapsodija. Za prvo vodstvo (17-16) nakon pet minuta igre zabio je Valković, a utakmicu je prelomila serija Riječana od 4-0 s polovice drugog dijela. Njome su Zamećani došli na vodstvo od 25-20, do kraja neuhvatljivu prednost za domaću momčad. Zamet su u nastavku susreta predvodili vanjsi igrači, posebice Josip Jurić-Grgić sa šest, odnosno Luka Mrakovčić s pet zgoditaka postignutih u drugih trideset minuta. Vratar Slavić susret je završio sa impozantnih devetnaest obrana.

Zamet se nakon devet kola nalazi duboko u gornjem dijelu ljestvice. Omjer 6-3 govori da je momčad iz tjedna u tjedan sve stabilnija, kompaktnija i agresivnija. Več u subotu na parket Centra Zamet stiže zagrebački Medveščak.