PREMIJERLIGA RUKOMETAŠA

Zamet lako svladao Goricu

Subota, 15. ožujka 2014. 18:08 Napisao  Patrik Mršnik

Utakmica 22. kola: Zamet - Gorica 33:26 (18:11). Marin Đurica vratio se nakon 10 mjeseci

Premijer liga rukometaša - 22. kolo

ZAMET - GORICA 33:26 (18:11)

Centar Zamet. Gledatelja 100.

Suci: Ivan Klapež i Ivan Pervan (Trilj). Nadzornik: Anto Josić (Zagreb)

ZAMET: Đurica, Vučko 4, Samardžić 1, Klić 4 (1), Černeka 4, Uzelac 1, Lončarić 6, Stipčić, Jurić-Grgić 6, Slavić, Kovačević 6, Vukić, Valković, Golik, Majić 1

GORICA: Ceković, Ferenčina 4 (1), Laljek 9, Senta 5, Bonić 5, Dijanić, Skaramuca 2, Seferović 1 (1), Lončar, Bura, Nikić, Turan, Krstanović

Sedmerci: Zamet 1 (1) Gorica 2 (2)

Isključenja: Zamet 4, Gorica 4 minute.

Rukometaši Zameta došli su do uvjerljive pobjede u sklopu dvadeset i druge prvenstvene dionice. Suparnici iz Velike Gorice nisu imali nikakve šanse pored moćnog stroja koji je novom velikom partijom podsjetio na neka od najboljih izdanja ove sezone. Sve što su gosti napravili u Centru Zamet stalo je u prvih šest minuta kada su posljednji puta vodili (3:4). Od tada je na parketu samo Zamet. Prvi puta na dva pogotka viška izabranici Marina Miškovića odlaze u desetoj minuti kada Lončarić s dva vezana pogotka postavlja na 7:5. Kada se prvi puta sa dvije vezane obrane iskazao Dino Slavić, probudili su se i Zaemtovi vratari, pa je Gorica mogla samo potpisati predaju. Slavić sa osam obrana u prvom dijelu zaključava vrata i na predah se odlazi s velikih sedam pogodaka prednosti za domaće igrače. Ključna je bila serija 5-0 koju su zajedničkim snagama potpisali Jurić-Grgić, Vučko i Lončarić, raspoloženi pojednici jednosmjerne utakmice. Na 15-8 postavio je Kovačević. Nastavak susreta ponudio je sličan scenarij. U tri je navrata prednost Zamećana rasla i do dvanaest pogodaka

U drugom poluvremenu prvi puta u službenoj utakmici ove sezone na vrata je stao Marin Đurica. Nije ga bilo deset mjeseci zbog teške ozljede koljena, od lanjskog okršaja u Bjelovaru u Ligi za poredak. Đurica je posljednji puta branio još za vrijeme stolovanja Irfana Smajlagića, ali svojim izdanjem u nastavku je pokazao da nipošto nije zaboravio kako se to radi. Najvažnije je da su svi igrači Zameta dobili svoje minute na parketu u uztakmici protiv dvanaestoplasirane momčadi prvenstva. Najefikasnije kod Zameta bili su vansjki igrači Lončarić i Jurić-Grgić sa po šest pogodaka, dok je prvi strijelac utakmice Ivan Laljek za goste ubilježio devet zgoditaka.