Zamećani poraženi, Liga za prvaka postala nedohvatljiva

Subota, 20. veljače 2021. 20:30 Napisao/la  SC

Suci: Grbavac (Podstrana), Ravlić (Makarska).

SPAČVA: Ćirović, Jurić, Maroš, Vašarević 6 (2), Čičak 6, Buntić 3, Vignjević 6, Blašković, Pašagić, Grubor 1, Mažurana 6, Pavlak 1, Bolanča 3, Radović 1, Romić, Nedić 2.

ZAMET:  Zena 1, Zarev 1, Mozetič 5, L. Ljevar 2, Grgurević 2, F. Ljevar, Šehić 3, Sorić, Tomljanović 7 (3), Starčević 3, Car 2. Mrakovčić 1, Devčić 1, Sulić.

Isključenja: Spačva 10, Zamet 10 minuta. Sedmerci: Spačva 4 (2), Zamet 4:3

U 45. minuti utamice Marko Mrakovičić donio je poravnanje (23:23), bio je to sedmi gol Riječana u nastavku utakmice, u mini seriji tijekom koje su uspjeli nadoknaditi četiri pogotka minusa (20:16).

No, na drugoj strani uslijedio je pogodak Filipa Mažurana, nakon čega su Riječani dva puta izgubili loptu u napadu (Starčević, Sulić), a domaćini preko Buntića i Čička u 49. minuti poveli 26:23.

Da će Riječani teško do pozitivnog rezultata postalo je jasno kada su ostali bez dva igrača u polju, a gosti preko Mažurana otišli na 27:23 u 51. minuti.

Ovim porazom definitivno Liga za prvaka je postala nedostižna za riječku momčad, koja se sada mora okrenuti hvatanju što boljih pozicija za nastavak sezone u kojoj im slijedi borba za ostanak.