Subota, 07. prosinca 2013. 19:40 Napisao  Patrik Mršnik

Utakmica 14. kola: Zamet - Varaždin 35:38 (16:18)

Premijer liga rukometaša - 14. kolo

ZAMET - VARAŽDIN 35:38 (16:18)

Centar Zamet. Gledatelja 300.

Suci: Ante Pavić i Mate Torbarina (oba Zadar).

ZAMET: Vukić, Vučko 7, Samardžić 2, Klić, Mrakovčić 4 (1), Černeka 2, Uzelac 2, Lončarić 2, Stipčić, Jurić-Grgić 4, Slavić (14 obrana), Kovačević 6, Valković 6, Majić

VARAŽDIN: Grd (7 obrane), Vujović, Melnjak 3, Jeftić 6, Horvat 1, Trojko, Kontrec 2, Vincek, Sršen 3 (1), Vidaček, Kuduz 5, Balent (3 obrane), Mišković 4, Herman, Marčeć 6, Tokić 8

Semderci: Zamet 2 (1) Varaždin 3 (1). Isključenja: Zamet 10 minuta Varaždin 14 minuta

Crveni karton: Černeka (19)

Rukometaši Zameta upisali su treći uzastopni poraz u posljednjoj ovogodišnjoj domaćoj utakmici protiv lidera prvenstva Varaždina. U izjednačenoj utakmici izabranici Marina Miškovića nisu uspjeli kontrirati gostima, nedostajalo je sreće, ali i malo sudačkog poštenja da bi Zamet ostvario rezultat u ovoj utakmici.

U prvom dijelu susreta dugo se jezičac na vagi premještao s jedne na drugu stranu, a vrlo značajnu ulogu imao je sudački dvojac iz Zadra. Zamećani su vodili sve do devetnaeste minute (9:8), kod 5:3 imali mogućnost odlaska na tri pogotka viška, no vrlo čvrsti gosti nisu dopuštali značajniji rezultatski odmak u prvoj trećini susreta. Utakmicu je u bitnom djelu prelomio izravni crveni karton Daria Černeke nakon udaranja Luke Trojka. Prvo su vodstvo Varaždinci, lideri na prvenstvenoj ljestvici imali kod 9:10, kada je obrana Zameta popustila, u odnosu na vrlo dobar prvi dio susreta. Zametovu je igru svojim odličnim potezima vukao Luka Mrakovčić, strijelac četiri zgoditka u prvih trideset minuta. Slavić je na vratima skupio šest obrana, od čega je 'skinuo' i dvije najstrože kazne. Sudački par svojim je kontroverznim odlukama, odnosno propustima kvario ugođaj derbija kola, nerjetko i na štetu Zamećana.

Početkom drugog dijela Tokić i Kuduz šalju goste na 'plus četiri', a pogodak Kuduza spada u kategoriju kontorverznih poput onoga Georgea Besta, s finala nogometne svjetske smotre 1966. Lopta se od grede evidentno odbila u teren, no zadarski sudački par to je okarakterizirao kao gol za Varaždince. Nakon Vučkovog pogotka, Jeftić s crte održava pet golova viška. Utakmica je nakon relativno izjednačenog prvog dijela u početnim minutama poprimila tonove rezultatske izvjesnosti gostujućim odlaskom na visoku prednost. Samardžić i Vučko vraćaju stvari na 20-23, u sedmoj minuti nastavka, a Mrakovčić i Uzelac neuspjelom kombinacijom iz 40. minute propuštaju priliku za priključak na dva pogotka zaostatka. To ponovo kažnjavaju Tokić i Horvat, kao i Marčec 'prodanu' loptu Lončarića za 22:27.

Ključnom se na koncu pokazala igra u posljednje dvije minute prvog i prve dvije minute drugog dijela u kojima su Varaždinici stekli kapitalnu prednost. Dvije presječene lopte Martina Marčeca na polovici nastavka povećavaju prednost gostiju na 24-31. I onda ponovo serija 4-0 za domaće rukometaše. Vučko, Kovačević, Valković i kapetan Uzelac vraćaju na 28-31. Malo jedni, malo drugi - i ta je situacija odgovarala Varaždincima. Uslugu domaćim rukometašima nije napravio Ivan Horvat svojim isključenjem. Najprije je Mrakovčić promašio sedmerac, pa Mišković s druge strane zabio dvaput na nepostavljenu obranu. Devet minuta prije kraja svijetlilo je 30-34, slamka spasa ostala je netaknuta, unatoč golovima Samardžića i Vučka (32-34). Nedostajalo je malo sreće, preciznosti u napadu. Lavovska borba za svaku loptu, htijenje i želja za povratkom nakon sedam golova zaostatka.