Subota, 12. travnja 2014. 19:33 Napisao  Patrik Mršnik

Susret 26. kola: Zamet - Karlovac 22:20 (11:9)

Suci: Igor Barle i Saša Vučić (oba Zagreb). Nadzornik: Vlado Živolić (Rovinj)

ZAMET: Đurica, Vučko 4, Klić, Mrakovčić 2 (1), Černeka 5, Uzelac 2 (1), Lončarić 2 (2), Stipčić, Jurić-Grgić 4, Slavić, Kovačević 2, Juričić, Valković 1, Golik, Majić

KARLOVAC: Šnajder, Huljina 1, Ribar, Štrucelj 1, Crnković, Perajica 2, Smojver 2, Požega 3, Felić, Bačić 2, Batinić 9 (5), Karić, Glumac, Dervišević

Sedmerci: Zamet 8 (4), Karlovac 5 (5)

Isključenja: Zamet 4 minute, Karlovac 10 minuta

Rukometaši Zameta slavili su protiv suparnika iz Karlovca rezultatom 22:20 u susretu posljednjeg kola regularnog dijela muške rukometne sezone. U dobroj predstavi Zamećani su imali više snage, hrabrosti i moći te zasluženo došli do pobjede.

Zamećani su utakmicu počeli u vrlo visokom napadačkom ritmu, a prvi su gol iz igre primili tek u trinaestoj minuti. Dovoljno taj podatak govori o angažiranosti i borbenosti domaće obrane 6-0, koja se u pojedinim trenucima kao što je i uobičajeno mijenjala u 5-1 s dubokim izlascima kapetana Uzelca. Zamet je poveo 3:0 vrlo brzo, a tek je u osmoj, odnosno desetoj minuti iz dva sedmerca Karlovac preko opasnog Borisa Batinića došao na 4:2. Susret između Zameta i Karlovca ništa na planu ljestvice nije mijenjao.

Domaći su već osigurali Ligu za poredak, gosti su pak sigurni treći iza lidera Varaždina odnosno Poreča. U takvim okolnostima Zamećani su igrali rasterećeno i s puno lijepih poteza. Najlijepši se dogodio kod pogotka za Zametovo vodstvo 8-6. Raul Valković je na srednjem vanjskom 'isfintirao' cijelu obrambenu zonu gostiju, poslao ih je bivši igrač Matulja sve na krivu stranu, pa uposlio Vučka na lijevom krilu koji je siguran realizator. Krila, kako Vučko tako i Černeka bila su nepogrešivo precizna, bili su mladići i dobro upošljavani od strane razigravača s vanjskih pozicija.

Dobro je, s nekoliko vrlo teških obrana svoja vrata čuvao i Dino Slavić, prepustivši u nastavku mjesto među vratnicama Marinu Đurici. 'Štekalo' je samo u rubrici sedmeraca. Mijenjala su se čak tri pucača s linije kaznenog udarca. Već je u prvoj minuti vrata Karić obranio sedmerac Stipčiću, potom je dvaput bio precizan Lončarić, ne bi li i on promašio u 27. minuti. Odmah nakon, nije svoj sedmerac iskoristio ni Mrakovčić.

U nastavku je sve krenulo slično početku prvog dijela. Zamećani su se odvojili na 14.10, dva vezana gola Milana Uzelca omogućila su domaćim rukometašima najveću prednost u susretu. Tada je krenukla prva gostujuća serija 7-2, i dolazak do prvog i jedinog karlovačkog vodstva 16-17. Tri je udarca izvana u tom periodu promašio Lončarić, probleme je i dalje na Valkovićevoj strani u obrani radio Boris Batinić, najbolji strijelac utakmice. Zabio je bivši igrač Zameta svome klubu devet pogodaka.

Ipak, tri se puta dignuo Josip Jurić Grgić i doveo utakmicu na 20-18, značilo je to uplovljavanje susreta u mirnije vode. Osim revije promašaja u nastavku, susret su okarakterizirale poneke sporne sudačke odluke para Barle - Vučić iz Zagreba. Stotinjak navijača u Centru Zamet nekoliko je puta negodovalo na njihovo oglašavanje pištaljkama u utakmici bez rezultatskog značaja.

Zamećani natjecanje nastavljaju u Ligi za poredak, a protivnike će doznati posredstvom ždrijeba sljedećeg tjedna.