PREMIJER LIGA RUKOMETAŠA

Zamet poražen, Galijot odlučio 6 sekundi prije kraja

Subota, 01. veljače 2014. 19:38 Napisao  Patrik Mršnik

Utakmica 16. kola: Zamet - Poreč 28:29 (16:14). Ponovo su bodovi u regionalnom derbiju otišli u Poreč

Premijer liga rukometaša - 16. kolo

ZAMET - POREČ 28:29 (16:14)

Centar Zamet. Gledatelja 400.

Suci: Cepanec (Turčin) i Jeftić (Varaždin). Delegat: Modesto (Kanfanar)

ZAMET: Juričić, Vučko 6, Samardžić, Klić, Mrakovčić 12 (5), Černeka 1, Uzelac 3, Lončarić 3, Stipčić, Jurić-Grgić 1, Slavić (8 obrana), Kovačević, Valković 1, Travica, Valković, Golik 1, Majić

POREČ: Cvitković (16 obrana), Čosić 2, Mataija 1, Perhat, Thoss 1, Prelac, Perić, Marko, Petrić, Gudić 1, Tomaić, Sinožić, Rađaković 7 (3), Buvinić 7 (2), Topić 3, Galijot 7

Sedmerci: Zamet 5 (5) Poreč 5 (7). Isključenja: Zamet 6 obrana Poreč 8 obrana

Dvadeset sekundi prije kraja utakmice šesnaestoga kola Premijer lige, Zamet je mogao reći da je imao bod protiv Poreča, no Marijo Galijot šest sekundi prije kraja postavio je na konačnih 28:29 i Porečanima donio nove bodove u regionalnom derbiju. Porečani su se ovim slavljem učvrstili na drugom mjestu ljestvice, u utakmici u kojoj je Zamet najmanje zaslužio bod.

Zamećani su na poluvrijeme otišli sa zasluženim vodstvom, u novoj partiji na refule. Čim bi se domaćini rezultatski odvojili, već bi u sljedeće dvije minute rezultat ponovo bio izjednačen. Dva je puta zabio Luka Mrakovčić na sredini prvog dijela za prvo odvajanje Zamećana na dva pogotka prednosti, a nadodao se i kapetan Uzelac, svojim prvim zgoditkom postavivši 9:6. No, nije prošlo dugo, već su se gosti vratili, i to ponajprije zahvaljujući poklonima riječke obrane. Bila je to utakmica koja je u prvom dijelu ponudila čak trideset pogodaka. Vučko je nakon prvog povratka gostiju brzo postigao dva vezana pogotka za 11:9, ponovo je Zamet bio anuliran da bi se u završnim minutama ipak opet uspio odvojiti na dva pogotka prednosti. Bilo je i plus tri (15:12), no ponovo je u ekipi Marina Miškovića nedostajalo mirnoće za očuvanje veće rezultatske prednosti. Poreč u prvom periodu nije izgledao odveć goropadno, u izdanjima kakvim je znao lediti krv u žilama riječke publike. U prvom su poluvremenu Mrakovčić i Vučko zajedno postigli jedanaest od šesnaest Zametovih pogodaka, nisu gosti imali rješenja za Mrakovčićeve udarce iz daljine, dok se Vučko iskazao s dvije istrčane kontre. Nije pak išlo mladog Jurića-Grgića, pa je njegovu rolu na sredini prvog perioda dobro odradio Valković, unijevši u Zametovu igru određenu količinu hrabrosti.

Pogotka u drugom dijelu nije bilo dvije i pol minute, onda je Čosić ponovo smanjio na samo jedan pogodak zaostatka za goste. Zamećani nisu uspjeli zabiti niti iz kontre (Vučko), no tada se prvi puta svojski dignuo Bojan Lončarić i zabio sedmanaesti riječki pogodak. Zabio je Bojan i sljedeći, pa se ponovo među strijelce s osmim pogotkom vratio Mrakovčić za novo odvajanje (20:17). I u nastavku susret je ponudio oštru igru, kakva priliči regionalnom derbiju. Pozitivna Zametova strana bilo je ogromno srce, htijenje i borbenost koja je na kraju dala rezultata.

Jedanaesta minuta nastavka dala je Golikov prvi zgoditak na utakmici u izrađenoj akciji. Stvorili su mu Mrakovčić i Lončarić višak, time su Riječani nastavli u istom ritmu. Podigli su, s druge strane Miškovićevi momci i ritam obrane, pa su se porečki napadi vrlo često znali prekidati zbog pasivnosti i sudačkih ruku u zraku. Čovjek koji je goste spašavao od većeg poraza je vratar Cvitković. Zamećani su u svom cilju održavanja na razlici između dva i tri pogotka viška uspjevali do petnaeste minute nastavka kada se gosti preko dvostrukog strijelca Rađakovića odnosno Buvinića prvi puta vode te se odvajaju na dva pogotka viška (22:24).

Na scenu dvorane na Zametu tada dolaze povišene tenzije, igra se još oštrije a Mrakovčić, netipično - iz sedmerca postiže svoj deveti pogodak, a sudački par ne kažnjava gostujuće igrače isključenjem u nekoliko navrata, sve do konačnog izbačaja Buvinića, odsudnog za izjednačenje sprovedeno prvim pogotkom probuđenog Grgića. I s igračem manje Zamet prima gol pa Topić postavlja na 24:25. Gosti su nakon novog, desetog gola Mrakovčića dobili novo isključenje, i to ono vrlo oštrog Petrića, igrali su pasivno, a Slavić je obranio. Preokrenuo je na 26:25 Uzelac sedam minuta prije kraja, igralo se gol za gol i dalje, gosti su nakon gola Galijota igru nastavili kompletni. Završni triler ponudio je novi Mrakovčičev gol iz sedmerca, uzvrat Radakovića, po obranu vratara Cvitkovića i Slavića, ali i sudačke rasprave trenera gostiju Ilića sa sudačkom dvojkom. Sve što jedan regionalni derbi može ponuditi vidjelo se u Centru Zamet, uključujući i činjenicu da je Jurić-Grgić 'prodao' ključnu loptu na isteku 58. minute i tako omogućio Buviniću da svojim sedmim pogotkom trasira put Poreču ka novoj pobjedi.