Srijeda, 20. travnja 2016. 20:51 Napisao  Patrik Mršnik

Liga za prvaka - 2. kolo: Zamet - Varaždin 26:32 (14:14)

Premijer liga rukometaša - Liga za prvaka, 2. kolo

Suci: Dalibor Jurinović (Zadar) i Marko Mrvica (Biograd na Moru)

ZAMET: Đurica, Hrvatin 6, Martinović 1, Uzelac, Lončarić 2, Tubić, Stojanović 1, Glavaš 5 (1), Kovačević 3, Golik 1, Jelušić 1, Slavić, Valković 3, Grozdek 2, Majić 1, Miličević

VARAŽDIN: Špikić, Šipić 5, Vučko, Zobec, Novak, Horvat 4, Hutinec, Vidaček 3, Črnila, Tokić 4, Huđ 3, Lind 5 (5), Hirš, Levak 1, Grbac, Marčec 7

Sedmerci: Zamet 1 (1) Varaždin 5 (5)

Isključenja: Zamet 2 minute Varaždin 4 minute

Zamećani su nakon izjednačenog rezultata u prvom poluvremenu ispustili priliku za slavlje nad pobjednikom regularnog dijela sezone. Varaždin je rezultatom 32:26 odnio bodove iz Rijeke, prvenstveno i globalno, na temelju agilnije igre, raspoloženijih pojedinaca i stalnog, konstantnog pritiska na gol Zamećana. Njega je u prvom poluvremenu sjajno čuvao Dino Slavić (11 obrana), što je bio i žirant izjednačenog rezultata, a kasnije su konci u obrani samo popustili.

Prvi gol Zamet je postigao kada se štoperica na semaforu zaustavila na 6.01 minuta igre. Iz kontre je tada Filip Glavaš zabio za smanjenje zaostatka, budući da su gosti krenuli s 0:3. Razlika između igre dvije momčadi vidljiva je bila od samog starta. Oba su vratara (Slavić s jedne, Špikić s druge strane) imala po tri obrane, no gosti su pogađali, a domaći nisu u prvih pet minuta.

Već u desetoj minuti domaći je trener Marin Mišković morao pozvati minutu predaha, no varaždinsko vodstvo je naraslo do 8:3 na polovici prvog dijela. Tek se tada počela buditi Zametova napadačka linija, dvije je kontre pogodio Mateo Hrvatin, nešto kasnije mu se priključio Lončarić, a Dino Slavić je već u 22. minuti imao velikih osam obrana.

Sve je dovelo do potpunog domaćeg priključenja nakon isključenja Jurice Šipića, zabijaju Jelušić (čiji učinak je morao biti veći za pobjedu Zameta!) i Glavaš iz nove kontre za 10:11. Zametova su krila na isteku prvih trideset minuta donijela poravnanje, Glavaš i Hrvatin postavljaju na 14:14.

Nastavak prvotno nudi ujednačen ritam pogodaka, bilo je tako sve do 35. minute kada Glavaš izbija u kontru, a njegov udarac čita Špikić. Od tada, vrata prema nastavku puta do premijerne pobjede u Ligi za prvaka nakon deset godina - kao da su se zatvorila.

Prvo Horvat, a onda i Marčec odvajaju na 16:19, domaći timeout ponovo nema učinka, a seriju 0:5 koja će kasnije odlučiti pobjednika završavaju Marčec (ukupno sedam pogodaka) i Tokić. Do polovice drugog dijela gosti već odlaze na 17:24 i treću četvrtinu utakmice osvajaju sa 10:3.

Priliku su u domaćim redovima na kraju tako mogli dobiti poletarci (Majić, Martinović, Grozdek). Gosti su imali i osam pogodaka viška na ulasku u posljednjih deset minuta (19:27 i 20:28), završilo je međutim sa šest pogodaka riječkog zaostatka.