Liga za prvaka: Zamet pobjedom protiv Dubrave stigao nadomak četvrtog mjesta i nastupa u Europi

Utorak, 31. svibnja 2016. 21:40 Napisao  Patrik Mršnik

Zaostali susret 8. kola: Zamet - Dubrava 34:30 (16:15). Zamećani će ostati četvrtoplasirani ako u susretu zadnjeg kola Dubrava u srijedu izgubi od NEXE-a u Našicama.

Premijer liga rukometaša - Liga za prvaka, zaostali susret 8. kola

ZAMET - DUBRAVA 34:30 (16:15)

Centar Zamet. Gledatelja 200

Suci: Matija Gubica (Petrijevci) i Boris Milošević (Osijek). Nadzornik: Siniša Rudić (Biograd na Moru)

ZAMET: Đurica, Hrvatin 4, Martinović, Starčević, Uzelac 1, Lončarić 5, Tubić, Stojanović 3, Glavaš 6 (2), Kovačević 4, Golik 3, Jelušić 5, Slavić, Valković 3, Grozdek, Miličević

DUBRAVA: Totić, Kelemen 1, Pedić, Volar 4 (3), Vida 2, Mandić, Čurić 1, Jotić 2, Samardžić 4, Grahovac, Mihaljević 2, Butorac, Vinković 3, Grahovac, Buneta 5, Kljajić 6 (1)

Sedmerci: Zamet 3 (2), Dubrava 6 (4)

Isključenja: Zamet 8 minuta (Uzelac, Glavaš, Jelušić 2), Dubrava 6 minuta (Samardžić, Kljajić, Kelemen)

Ako rukometaši Dubrave u srijedu u susretu posljednjeg kola izgube od NEXE-a u Našicama, Zamet je u Europi. Pobjedom protiv Dubrave u zaostalom susretu 8. kola (34:30), Riječani su stigli nadomak osvajanja četvrtog mjesta. Svi su ciljevi ostali ispunjeni, zajedno s onim koji je jamčio bolji međusobni omjer s Dubravom koja je u prvom dijelu Lige za prvaka u Zagrebu upisala pobjedu od dva pogotka viška.

Iako su svi u ostvarenju ovog velikog uspjeha riječkog muškog rukometa dali svoj doprinos na ovaj ili onaj način, treba istaknuti ime Filipa Glavaša. Mlado je desno krilo u posljednjoj minuti utakmice zabilo pogotke za 33:29 i 34:30. Na taj je način odagnana panika koja se mogla pojaviti uslijed gostujućeg smanjenja na dohvatnih 33:30 uoči posljednjeg Zametovog napada. Ipak, mladi je Glavaš ostao miran.

Zamet je igrao s velikim dijelom kadra koji ima izraženih problema s ozljedama. Jadranko Stojanović i Milan Uzelac, jedina dva pivota susret su odigrali šepajući, za Stojanovića se nije znalo hoće li nastupiti sve do posljednjeg trenutka. A i on je zabio jedan od odsudnih pogodaka, bilo je to za 31:27 u 57. minuti, pod teškim prekršajem.

Gosti su izgledali svježije, donekle i borbenije u prvom poluvremenu. Prijetile su riječke snage, Samardžić u prvom, Buneta u drugom dijelu uz Lovru Jotića, prošlosezonskog člana Zameta. Samardžić je u prijelomnim trenucima utakmice promašio dva zicera s krila i tako pomogao Zametu.

Treba istaknuti i obranjene sedmerce u prvom poluvremenu. Najprije Slavić u 6. minuti brani Dubravinom Vinkoviću, a onda Hrvatinov udarac zaustavlja Totić. Zamet se nakon zaostatka od 4:1 prvotno vraća na 5:5, pa i odvaja na 11:8. Dubravinom dostizanju te prednosti kumovale su tehničke pogreške domaćih.

Zagrepčani su se nudli u nastavku, prodavali lopte, promašivali zicere. Nešto je obranio i Marin Đurica koji je to više dirigirao obranom 6-0. Od Hrvatinovog odvajanja na 24:21 stvari su krenule pravocrtno za domaće, sve je samo trebalo privesti kraju.

Čeka se dakle, rezultat posljednje utakmice sezone. Zamet je na korak do četvrtog mjesta i Europe.