Liga za ostanak: Zamećani u završnici slomili Vinkovčane za pobjedu na otvaranju mini lige

Subota, 27. ožujka 2021. 21:30 Napisao/la  SC
Rukometaši Zameta

Liga za ostanak rukometaša, 1. kolo

ZAMET – SPAČVA VINKOVCI 30:27 (13:12)

Dvorana SRC Zamet. Bez gledatelja.

Suci: Jurinović (Zadar), Mrvica (Biograd na moru).

ZAMET: Zena, Zarev 7, Mozetič 3, Ljevar, Klanac, Lencović 3, Šehić 1, Sorić 1, Tomljanović 8 (3), Starčević 2, Matošević, Car 4, Mrakovčić 1, Perkov.

SPAČVA VINKOVCI: Ćirović, Jurić 1, Liščić, Vašarević, Nađ 3, Čičak 2, Buntić 3, Vignjević 6, Pašagić, Grubor 2, Mažurana 1, Pavlak 1, Bolanča 3, Božć 3, Radović 2.

Isključenja: Zamet -, Spačva Vinkovci 8 minuta. Sedmerci: Zamet 3 (3), Spačva Vinkovci -.

Rukometaši Zameta pobjedom su krenuli u Ligu za ostanak, prva dva boda u borbi za očuvanje statusa premijerligaša osvojena su u duelu s Vinkovčanima, koji su od Riječana na Zametu nedavno bili bolji u kupu.

No, momčad trenera Valtera Matoševića ipak je kompletirala svoje redove, povratak nekoliko istaknutih prvotimaca ipak se osjetio na igri, naročito u završnici izjednačene utakmice.

Zamećani su odlično otvorili utakmicu i poveli 5:1, ali su gosti do kraja prvog dijela utakmicu vratili u egal, a odličnim otvaranjem u nastavku do 42. minute stekli lijepu prednost (17:21).

No, Riječani su ipak pronašli načina da spriječe posrtaj na otvaranju Lige za ostanak, serijom 4:0 do 46. minute uspjeli su poravnati, u 49.  minuti novom serijom 3:0 i povesti (24:23) i onda utakmicu privesti kraju u svoju korist u posljednjim trima minutama.

Rezultati 1. kola: Bjelovar – Umag 24:22, Zamet – Spačva Vinkovci 30:27, Gorica – Dubrovnik RKHM 41:24.