Srijeda, 26. veljače 2014. 19:30 Napisao  Patrik Mršnik

Susret osmine finala Kupa: Zamet - Spačva 29:27 (15:13)

Suci: Igor Barle i Saša Vučić (Zagreb). Nadzornik: Vlado Živolić (Rovinj)

ZAMET: Vukić, Vučko 1, Samardžić 5, Klić, Černeka 6, Uzelac 4, Lončarić, Stipčić, Jurić-Grgić 4, Slavić, Kovačević 3, Travica, Juričić, Valković 5, Golik 1 (1), Majić

SPAČVA: D. Stojanović, Stojnović, Kurtović 3, Andrijanić, Oroz 4, Ma. Mišić, Šarenac 6, Mi. Mišić 6 (2), Šijaković 4, T. Stojanović, Ćutura 2, Tomašević 2, Rimac

Sedmerci: Zamet 1 (1) Spačva 2 (2)

Isključenja: Zamet - Spačva 6 minuta

Zamet je uz sve peripetije i zavrzlame uspio proći Spačvu, slavivši 29:27 u trileru i tako po drugi puta u razmaku od deset dana pobijedio vinkovački sastav. Prolazak u četvrtfinale domaćeg Kupa prava je stvar za podizanje morala u klubu nakon gostujućeg poraza u Dubravi kojim je Liga za prvaka otišla predaleko.

Kao i u prvenstvenom susretu prije deset dana, Zamećani su protiv vinkovačke Spačve u prvom poluvremenu prikazali zašto su u ovome trenutku jača i borbenija momčad. Domaći strateg Mišković u kup-susretu priliku je dao mladim igračima, pa je tako od prve minute na gol stao Korado Juričić i skupio deset izvrsnih obrana, što je bio jedan od ključnih faktora u rezultatu 15:13 nakon prvih trideset minuta susreta. Mogla je ta razlika biti izraženija, no određene pogreške Zamećana kod realizacije i blaga opuštanja u intervalima uvijek bi goste dovodila u priključak.

Domaći su igrači utakmicu otvorili vodstvom od 2-0, golovima Černeke i Jurića-Grgića, da bi nakon sedam minuta vodstvo naraslo na 4-1. Spačva je u prvim minutama susreta opet prikazala izdanje iz prvenstvenog susreta, izgledali su Vinkovčani bezidejno i tromo, no Zamećani to nisu znali iskoristiti u većoj mjeri. Vodilo se i 7-4 i 9-7, no nakon toga gosti preko braće Mišić dolaze do prvog vodstva 9-10. Rezultat je to brzopletosti i krivih poteza, kakvih su imali i gosti, pa bi se ovisno o 'refulima' rezultat mijenjao na jednu odnosno drugu stranu. Zamećani tada s tri vezana pogotka Luke Kovačevića dolaze do 12:10 te do poluvremena održavaju rezultat na dva pogotka viška.

Drugi dio počeo je golom Valkovića odnosno prijestupom Stipčića, a na vrata je stao Matko Vukić i odmah obranio prvi udarac Oroza. Krenuo je nastavak susreta u tonu prvenstvene utakmice, pa je u 53. minuti Zamet otišao na četiri pogotka razlike (17-13). Održavaju to domaći rukometaši, igra se gol za gol, a voda ide na riječki mlin. Brane malo i vratri; Stojanović s jedne odnosno Vukić s druge strane, pa se kapetan Uzelac izborio za pogodak iz teške situacije za pivota. Uz vratare Vukića i Juričića za veću minutažu izborili su se Golik, Kovačević i Stipčić. Tri je puta vezano, u igri gol za gol za goste pogodio pivot Kurtović, jedino rješenje na kojeg su se Vinkovčani mogli osloniti, a na 20-18 postavlja Oroz na isteku sedme minute nastavka. Namjerno tada nogom igra Ćutura i zarađuje dvije minute isključenja. Višak se stvara na desnom krilu, zabija Samardžić sa igračem više, koji je inače u igri s igračem više vrlo neefikasan.

Tada kreće preokret, velika serija gostiju 5-0. Najefikasniji gostujući igrač Mile Mišić u duetu sa Šijakovićem postavlja na 21-20, a novu dozu Bronhija pogotkom iz kontre osigurava Samardžić. Ne zadugo, budući da je Šijaković autor pogotka za izjednačenje, nakon slabe reakcije Vukića, od kojeg se lopta na vratima odbila u gol. Ubrzo gosti i vode preko Oroza, prvi puta nakon što su to učinili kod 9-10. Igra se u središnjih deset minuta krivicom domaćih igrača okrenula na drugu stranu. Ćutura povećava na 22-24, ubrzo gosti odlaze na četiri pogotka zaostatka. Zamet je neprepoznatljivo pao, poput Vinkovčana u susretu u istoj dovrani prije deset dana. Osam minuta prije kraja Valković vraća na dva pogotka zaostatka domaće momčadi, a potom i Uzelac zabija s crte za potpuni priključak. Izjendačio je Jurić-Grgić, pa se u zadnje četiri minute ušlo u potpunom egalu. Šijaković je isključen, a Samardžić s desnog krila zabija za zatvaranje Zametove serije 5-0, koju povećava Jurić-Grgić i postavlja na 28-26. Smanjuje Šarenac, ali Samardžić s iste pozicije postavlja na konačnih 29:27 i slavlje domaćih rukometaša uoči regionalnog derbija s Buzetom narednog vikenda.