KORADO JURIČIĆ ISTIČE

Nadam se da je trener prepoznao moj učinak

Četvrtak, 27. veljače 2014. 15:09 Napisao  Patrik Mršnik

Zadovoljan sam, pobijedili smo i idemo u četvrtzavšnicu, pa što bude, kaže Juričić

Zamećani su se vratili pobjedama na domaćem terenu. Nakon gostujućeg kiksa u Zagrebu kod Dubrave Liga za prvaka, kojoj se ionako ne teži, postala je daleka. Cilj je na drugoj strani, uslijed situacije kakva u klubu vlada, razvijati mlade igrače i graditi momčad za neku novu veliku generaciju riječkog rukometa koja nesumnjivo kuca na vrata. Pošteno bi se valjalo namučiti da bi se nabrojali svi daroviti izdanci gradskih i regionalnih rukometnih škola, u sezoni kada Zamet muku muči i s loptama i s dresovima. Prolazak u četvrtzavršnicu Kupa dobra je nagrada za trud i rad koji kroz cijelu sezonu pokazuje društvo Marina Miškovića i Valtera Matoševića. Konkurencija je velika, pa se za minutažu momci moraju izboriti, nastupi ne dolaze po pravilu.

Priliku je u kup-susretu protiv Dubrave prvi puta dobio Korado Juričić, juniorski reprezentativac ponikao iz redova matičnog Mladog Rudara. Pristigao je Juričić na Zamet kao treće vratarsko rješenje pored afirmiranog Slavića odnosno Vukića. Odmah je pokazao izniman talent, obranivši devet lopti u prvom poluvremenu čime se za naredne oglede stavio u prvi plan trenerskom dvojcu. Vinkovačka Spačva bila je izvrstan protivnik za brušenje premijerligaškog iskustva, a Juričić je prema viđenom u prvom dijelu u potpunosti zadovoljio.

- Imao sam sreću, trener me odlučio poslati na parket i nadam se da sam zadovoljio svojim obranama u prvom poluvremenu. Nastojao sam jasno, biti što bolji na golu pa se nadam kako će moj učinak iz ovog ogleda poslužiti kao odskočna daska za još minuta u Premijer ligi. Zadovoljan sam, pobjedili smo i idemo u četvrtzavšnicu, pa što bude, reći će mladac iz Labina.

Igru svoje momčadi Juričić je okarakterizirao vrlo dobrom, uz poneka 'štekanja', no to je sastavni dio sporta.

- Nije nas išlo u središnjih deset minuta drugog poluvremena, no njihovih 5-0 vrlo smo brzo anulirali da bi na kraju povratili vodstvo od dva razlike. Ovo je dobro, stvara se pozitivna vibracija oko ogleda s Buzetom (subota, 19 sati). Bit će to jedna fantastična utakmica, nadam se i velikom broju gledatelja koji će svjedočiti pravoj fešti rukometa.

Juričić zbori istinu kada s nadom gleda na aspekt popunjenosti tribina centra Zamet. Jučerašnja utakmica nogometaša Rijeke i Dinama na Kantridi zasigurno je odnijela pristojnu brojku ljudi, pa se u dvorani okupilo tek stotinjak ljudi. Trebat će Zamećanima podrška protiv zahuktalog Buzeta kojeg vodi Darko Dunato. Bit će to regionalni derbi kakvih je podosta u tijeku sezone, ali i posebna utakmica u kojoj če se riječka kolonija u Buzetu nastojati što bole predstaviti pred domaćom publikom.