Hrvatski kup: Rukometašice Murvica pružile dostojan otpor favoriziranoj ekipi Lokomotive

Nedjelja, 22. siječnja 2017. 19:43 Napisao/la  Stjepan Lončarić

Utakmice 1/8 finala kupa za rukometašice:  Murvica    - Lokomotiva    16:33, Zamet – Umag 33:23. Humanitarna utakmica u Crikvenici igrala se za Dominikov osmijeh

Hrvatski kup za rukometašice - utakmica 1/8 finala

MURVICA    - LOKOMOTIVA    16:33 (10:15)

Gradska sportska dvorana. Gledalaca: 145.

Sutkinje: Pahor – Trbović (Rijeka).

MURVICA: Antić (1), Kršul, Ljubanović, Papić, Skorić 5 (1), Smoljan, Filipović 5, Debelić 2, Lekaj 3 (2), Mandekić (7), Matea Pešut, Marta  Pešut, Grozdek 1, Poslek, Tus, Butković.

LOKOMOTIVA: Razum (5), Boras 5, Kajfeš  6, Blažek 1, Posavec 6 (2), Kragić 2, Lukić 4, L. Kalaus 1, D. Kalaus 1, Kapetanović, Zagorščak 1, Štefanac 2, Glavan 1, Prkačin 1, Pijević (18+1).

Sedmerci: Murvica 4 (3), Lokomotiva 2 (2).

Isključenja: Murvica -, Lokomotiva 4 minute.

Vrlo dobar otpor Murvice pružile su favoritkinjama iz Zagreba, posebice s obzirom da su domaće igračice tek dva tjedna  u pripremnom  ciklusu za proljetni dio prvenstva.

Prvoj sedmorki nedostajala je i bolesna Ivana Jurčić.

Zamet – Umag 33:23 (14:14)
Igračice Zameta na domaćem su terenu protiv Umaga izborile plasman u četvrtfinale Kupa Hrvatske.
U prvom poluvremenu Umažanke su pružale jako dobar otpor. Pred kraj prvih 30 minuta Zamećanke su pobjegle na 14:12, ali igračice Umaga su to sustigle te se na odmor otišlo s neriješenim rezultatom.
Nastavak je donio puno bolju igru rukometašica Adrijane Prosenjak koje su vrlo brzo u nastavku slomile otpor Umaga. Prednost je sve više rasla kako je utakmica odmicala.
Na vratima Zameta zapaženo je branila povratnica Jelena Piršl (15 obrana),  Nataša Miočinović i Dejana Milosavljević postigle po pet pogodaka.
Umag je sa sedam postignutih pogodaka predvodila Tena Japundža.

Unatoč tome Murvica je na početku golom Petre Filipović povela 3:2.

U seriji brojnih izjednačenja rezultata (8) domaće igračice dočekale su 22. minuti, kada su se Lokosice počele odvajati.

Nekoliko zapaženih obrana imala je domaća vratarka Sara Mandekić, koja je obranila  nekoliko uleta i vrlo teških lopti.

Ipak, prevaga na utakmici bio je ulazak u navedenoj (22.) minuti Tee Pijević, koja je zamijenila Marinu Razum.

Do kraja utakmice plavokosa golmanica Lokomotive obranila je 18 lopti.

Gledatelji su prepoznali igru Murvice, koja je vrlo tečna, sa minimalnim brojem tehničkih pogrešaka.

U nastavku utakmice trener Prskalo pružio je priliku svim igračicama kako bi osjetile draž igranja sa Lokomotivom.

Praznik rukometa u jeku karnevalskih priredbi upotpunila je humanitarna nota utakmice.

Svi su igrali za Dominikov osmijeh, koji se na kraju utakmice priključio igračicama obje ekipe.