Strijelac: 1:0 Hodža (21), 2:0 Hodža (23), 3:0 Hodža (63)

Žuti kartoni: Veiga (Rijeka), Pušić, Cokaj (Osijek)

RIJEKA: Labrović, Veiga (66 Mitrović), Galešić, Radeljić, Goda, Selahi, Hodža (83 Banda), Fruk (73 Petrovič), Pašalić, Pjaca (73 Ivanović), Marić (66 Obregon)

OSIJEK: Malenica, Omerović, Duarte, Bralić, Jurišić, Nejašmić, Cokaj (46 Prekodravac), Jugović (71 Guedes), Bukvić (46 Almasi), Pušić (71 Vrbanac), Matković (54 Gržan)

Veldin Hodža ostvario je prvi hat-trick u dresu Rijeke u derbiju 26. kola, trima pogocima mladoga reprezentativcima Rijeka je uvjerljivo pobijedila Osijek i ostala lider HNL-a.

U 21. minuti visoko postavljena riječka momčad osvojila je loptu u zadnjoj osječkoj trećini, Fruk je pravodobno odigrao Hodži, koji je ušao lijevo u kazneni prostor na nepostavljenu osječku obranu i desnom nogom loptu poslao u lijevi Maleničin kut - 1:0.

U 23. minuti Fruk je započeo okomitu tranziciju na lijevoj strani, Marić je s lijevoga boka idealno loptu poslao u peterac, gdje je Hodža u padu nogom loptu skrenuo u mrežu - 2:0.

Zaredao je Hodža pogocima ove godine nakon što je napokon u dresu Rijeke počeo igrati bliže protivničkim vratima kao svojedobno u dresu Orijenta, dvama pogocima mladoga veznjaka na brzinu je Rijeka stekla prednost i šokirala Osječane.

Osijek se na Rujevicu došao nadigravati, pa su gledatelji vidjeli jedno od najuzbudljivijih poluvremena u kojemu je Rijeka odigrala jednu od najslabijih utakmica u obrani ove godine.

Nije dobro stajala riječka obrana već u 12. minuti, kada je Nejašmić glavom vratio loptu na prvu vratnicu, gdje je Jugović izmigoljio Radeljiću i s tri metra iskosa loptu poslao u gredu.

Na kraju prvoga poluvremena Jurišić je nevjerojatno reagirao na tri metra od Labrovića, bivši branič Rijeke u osječkom dresu ostao je potpuno sam ispred vratara Rijeke i loptu u padu tako nespretno zahvatio da se ista vratila u polje!

Dvije velike prilike nije iskoristio Osijek, Bralić (30) također iz blizine nakon prekida nije bio precizan, pa su gosti prvi dio statistički završili bez udarca u okvir vratiju.

Ostvarili su Osječani uz to premoć u posjedu lopte od čak 61 posto i na kraju prvoga dijela mogu biti zadovoljni da su na odmor otišli samo s 0:2 s obzirom kako je Rijeka opasno i okomito ulazila u završnicu.

Precizni u ulascima u kazneni prostor nisu bili Pašalić (30) i posebice Marić (45) kojemu je Malenica obranio udarac, vratar Osijeka obranio je i Radeljićev (4) udarac glavom sa 6 metara nakon prekida.

U 42. minuti Malenica je nemoćno svjedočio kako se dvaput trese okvir njegovih vratiju: Fruk je prvo udarcem s 22 metra pogodio vratnicu, lopta se odbila do Marića, koji se u kaznenom prostoru varkom oslobodio Duartea i loptu poslao u istu vratnicu!

U drugom dijelu Rijeka je igrala prepoznatljvo u obrani, što znači da su se Osječani mogli jedino prisjećati šansi iz prvoga dijela.

U drugom dijelu do 83. minute nisu ni zaprijetili Labroviću, a kamo li da su stvorili šansu!

Drugačije je riječka momčad stajala u središnjem bloku, nije više ni tako visoko izlazila kao u prvom dijelu, jer nije bilo potrebe za jurnjavom, pa drugo poluvrijeme nije bilo pretjerano uzbudljivo.

Što se tiče igre u napadu, najbolji asistent HNL-a Toni Fruk prirodno je preuzeo ulogu razigravača u okomitim riječkim ulascima kojih je bilo puno manje nego u prvom dijelu.

U 63. minuti opet je riječka momčad u visokom presingu otela loptu visoko postavljenoj osječkoj momčadi, Fruk je po sredini krenuo prema zadnjoj liniji osječka obrane, prema običaju pravodobno je odigrao ulijevo utrčalom Hodži, koji je elegantno loptom prebacio Malenicu i atraktivno treći put zatresao mrežu - 3:0.

Nakon uvjerljivog vodstva splasnuo je ritam, ni Osječanima se više nije žurilo budući da je Rijeka u igri izgledala bliže četvrtom nego Osijek prvom pogotku.

Nekoliko obećavajućih riječkih pokušaja bili su u uvod za proslavu još jedne pobjede bez primljenog pogotka na Rujevici.

U 83. minuti nakon ubačaja iz kuta lopta se odbila do Duartea u ravni druge vratnice, namjestio se stoper Osijeka za otvoreni udarac, Labrović je ostao stajati uz prvu vratnicu i odbio loptu.

Bio je to jedini osječki udarac u vrata, Rijeka ih je uputila sedam!