PRVA HNL

Jorge Obregon pogotkom u 86. minuti osujetio riječki poraz

Nedjelja, 03. rujna 2023. 20:32 Napisao/la  SC

Janković loptu preko "živog zida" poslao u vratnicu, lopta se odbila do natrčalog Obregona koji je uspio izjednačiti

Niko Janković odigrao najbolju utakmicu u dresu Rijeke
Niko Janković odigrao najbolju utakmicu u dresu Rijeke Foto: HNK Rijeka/Facebook

Prva HNL - 7. kolo

RIJEKA - VARAŽDIN 2:2

Igraliušte HNK Rijeka. Gledatelja: 5925

Sudac: Ante Čulina (Zagreb)

VAR sudac: Fran Jović (Zagreb)

Strijelci: 1:0 Janković (17), 1:1 Postonjski (70-11m), 1:2 Brodić (73), 2:2 Obregon (86)

Žuti kartoni: Hodža (20), Mitrović (69), Janković (77), Zelenika (95)

Crevni karton: Pellumbi (83, prekršaj nad igračem u izglednoj situaciji za postizanje pogotka)

RIJEKA: Labrović, Smolčić, Mitrović, Galešić, Goda, Selahi (59 Ilinković), Hodža (77 Banda), Fruk (77 Grgić), Pašalić (72 Obregon), Janković, Ivanović (59 Pjaca)

VARAŽDIN: Zelenika, Vukčević, Jelenić (58 Nekić), Pellumbi, Bručić, Postonjski (80 Mištrafović), Elezi, Belcar (46 Vukušić), Mitrovski (79 Škaričić), Šego, Brodić (86 Banovec)

Rijeka i Varaždin podijelili su bodove na Rujevici u 7. kolu, Varaždin je prva momčad koja ove sezone nije doživjela poraz u Rijeci.

Petnaestak minuta uravnoteženih odnosa snaga presjekao je riječki pogodak.

U 17. minuti Fruk je dobio zračni duel na lijevom boku, glavom je loptu gurnuo Jankoviću koji je pobjegao obrani gostiju, utrčao slijeva u kazneni prostor i mirno loptu posla u suprotni kut - 1:0.

Nakon pogotka Rijeka je počela naglašeno dominirati u posjedu lopte (63%) do odmora, varaždinska momčad teško je pod pritiskom izlazila iz bloka, rastrčano su izgledali igrači Rijeke.

U 21. minuti Ivanović je u kaznenom prostoru navukao na sebe dvojicu igrača Varaždina, pa odigrao Fruku koji je po sredini kaznenog prostora ostao sam ispred natrčalog Zelenike, prebacio je Fruk vatara Varaždina i loptu poslao u prečku.

U 30. minuti Pašalić je pravodobno gurnuo Ivanovića prema Zeleniki, napadač Rijeke utrčao je u kazneni prostor i loptu poslao daleko od vratiju.

Bile su to dvije najbolje riječke prilike u prvom dijelu.

Varaždinci su jednom usjeli ući u završnicu, Brodić nije iskoristio veliku priliku.

U 27. minuti obrzo su Varaždinci izmijenili loptu u (među)prostoru, Belcar je odigrao Brodiću koji je izmaknuo pažnji riječki stopera i ostao sam ispred Labrovića, koji je u jedinoj intervenciji u prvom dijelu dokazao visoku klasu i sačuvao vodstvo.

U drugom dijelu odnosi su se promijenili, varaždinski igrači počeli su djelovati brže i jače na početku drugoga dijela, pala je energetski riječka momčad.

U 56. minuti Brodić je glavom s 10 metara poslao kraj vratiju, navijestio je najbolji napadač gostiju preokret.

Od 59. minute za Rijeku je debitirao Marko Pjaca.

U 65. minuti Janković je izmijenio loptu s Pjacom, ušao je u kazneni prostor i loptu poslao u lijevu vratnicu varaždinskog vratara.

U 67. minuti Šego je ubacio slijeva, Brodić je u ravni prve vratnice zahvatio loptu glavom, Labrović je bravurozno obranio udarac!

Uzalud, jer je Mitrović laktom zahvatio Brodića po glavi zbog čega je sudac odmah pokazao na bijelu točku.

Nekadašnji igrač Rijeke nije imao milosti, Postonjski je izjednačio udarcem s bijele točke - 1:1.

Nastavio se varaždinski pritisak, riječka je momčad potpuno posustala.

U 73. minuti lopta je stigla do Brodića u lijevom vanjskom kutu kaznenog prostora, namjestio se Brodić na desnu nogu i efektno pogodio gornji lijevi Labrovićev kut - 1:2.

Tri Sopićeve zamjene opet su dignule riječki ritam, možda je trener Rijeke zakasnio sa zamjenama, posebice je goropadno izgledao Obregon, koji se u 83. minuti okrenuo oko Pellumbija i krenuo prema Zeleniki, stoper gostiju napravio je prekršaj za crveni karton.

Daleko najbolji igrač Rijeke odlučio je izvesti slobodni udarac, Janković je loptu preko "živog zida" poslao u vratnicu, lopta se odbila do natrčalog Obregona koji je u padu glavom loptu atraktivno poslao u mrežu - 2:2.

Rijeka je preostalih petnaestak minuta s igračem više pokušala ostvariti pobjedu, desetorica igrača Varaždina skupili su se u kaznenom prostoru i sačuvali bod, nije riječka momčad stvorila izglednu priliku.

U 95. minuti Janković je s ruba kazenog prostora loptu poslao kraj lijeve vratnice, Galešićev udarac s distance u 96. minuti obranio je Zelenika.