Europska liga: Talijan Antonio Damato sudi uzvratnu utakmicu, Žilina remizirala u 4. kolu Corgon lige

Ponedjeljak, 05. kolovoza 2013. 19:05 Napisao/la  SC

Utakmica 4. kola: Dukla Banská Bystrica – Žilina 3:3. Najbolji klupski strijelac je Pich, koji je postigao 2 od ukupno 9 pogodaka u slovačkom prvenstvu

Talijanski arbitar Antonio Damato sudi uzvratnu utakmicu 3. pretkola Europske lige između Žiline i Rijeke. Damato (40) nema previše međunarodnog iskustva, 2006. godine debitirao je u Seriji A gdje je odsudio 11 utakmica. Sudio je 110 utakmica u pretkolima Lige prvaka i Europske lige.

U 4. kolu Corgon lige Žilina je postignula tri pogotka i osvojila bod na gostovanju kod Banske Bystrice. Nakon prvoga poluvremena Žilina je vodila 2:0, ali u drugom poluvremenu nije uspjela sačuvati pobjedu ni kada je u 77. minuti Mabouka pogodio za 2:3. Minutu kasnije izjednačio je Slančik i osigurao domaćinu bod.

- Odigrali smo odlično prvo poluvrijeme, dominirali smo, držali loptu, igrali dobro u tranziciji i mogli smo utakmicu zaključiti. U drugom smo dijelu izgubili koncentraciju, dopustili smo protivniku da se vrati. Bili smo bliži pobjedi, žalim zbog izgubljenih bodova, rekao je trener Žiline Adrian Gula

Nakon 4. kola Žilina je s 8 bodova na 3. mjestu ljestvice. Najbolji klupski strijelac je Pich, koji je postigao 2 od 9 pogodaka u prvenstvu.

BANSKA BYSTRICA: Rodinger, M. Turňa, Podstavek, Nosko, Dionatan Teixeira, Faško, Brašeň (87 Chrien), Peňaška (46 Považanec), B. Ľupták (45 S. Savić),  Slančík, Pavol Jurčo

ŽILINA: P. Le Giang, Žilák, Piaček, Akakpo, Ricardo Nunes, Pečovský, Guba, Bello, Škvarka (67 Mabouka), Pich (67 T. Majtán),  Jelić (77 Paur)

Utakmica 4. kola:  Dukla Banská Bystrica – Žilina 3:3 (Brašeň, 53, Považanec 70,  Slančík 78/Akakpo 14, Bello 41, Mabouka 77)