Stefan Ristovski posljednjih nekoliko dana stalno boravi u talijanskim rubrikama specijaliziranih za mercato.
Nije novost da braniča Rijeke želi Geona, stručni stožer talijanskog prvoligaša u sastavu Ivan Jurić - Stjepan Ostojić dobro zna kvalitete makedonskog reprezentativca u dresu Rijeke.
Oglasio se i Leonardo Corsi, menadžer Gorana Pandeva i Stefana Ristovskog.
Pandevu je ugovor s Genoom istekao, iskusni kapetan makedonske reprezentacije pregovara o novom ugovoru.
Naravno da menadžer Corsi uvjerava da je novi ugovor s Pandevom najbolje što se Genoi može dogoditi, istodobno ističe da je Ristovski vrlo blizu Genoe.
- Nisam dobio službenu ponudu, ali ne čudi me interes Genoe. Ristovski je idealan igrač za Genou s obzirom na Jurićev način igre, kaže Corsi.
Jasno, Corsi stalno potencira pogodak koji je Ristovski postigao Španjolacima, kada je od sredine igrališta pobjegao jednoj od najboljih obrana na svijetu i efektno poentirao pokraj nemoćnog De Gee.
Da transfer u Genou nije samo medijski spin Corsi je otkrio kada je objašnjavao status igrača Spezije posuđenog Rijeci do kraja lipnja.
U petak, 30. lipnja, istječu ugovori između Spezije i Rijeke o posudbama Stefana Ristovskog i Marka Vešovića.
Da su igrači iz Makedonije i Crne Gore potpisali ugovore s Rijekom ušli bi u kvotu igrača izvan EU iako su igrali u Italiji. Kao posuđeni igrači u vlasništvu kluba (Spezia) iz EU, u Hrvatskoj se vode kao igrači iz EU.
Konkretno, 25-godišnji Ristovski je već sedam godina u Italiji, iz Vardara je 2010. godine stigao u Parmu. Otada formalno nije izlazio iz Italije iako zadnje dvije sezone igra za Rijeku.
Ističe Corsi da Spezia i Rijeka moraju produljiti ugovor o posudbi da bi Ristovski odigrao kvalifikacije za Ligu prvaka, jer bi u suprotnom makedonski reprezentativac izgubio status igrača iz EU kada se krajem kolovoza vrati u Italiju.
- Radimo na tome!, znakovito je poentirao Corsi.