Rijeka doživjela poraz, Hoxha postigao rijetko viđeni pogodak

Nedjelja, 23. listopada 2022. 19:17 Napisao/la  SC

Strijelci: 1:0 Hoxha (45), 1:1 Vučkić (49), 2:1 Krstanović (80-11m)

Žuti kartoni: Vukčević (57), Marina (66), Selahi (76)

Crveni karton: Alvarez (78, prekršaj nad igračem u prilici za pogodak)

SLAVEN BELUPO: Čović, Bosec, Zirdum, Soldo, Talys, Marina (90+3 Boras), Kocijan, Mudražija (88 Bašić), Crnac (84 Žuljević), Hoxha (84 Mioč), Krstanović

RIJEKA: Labrović, Smolčić, M. Pavlović, Vukčević, Grgić, Selahi (89 Krešić), Alvarez, Ampem, Vrančić, Vučkić, Frigan

Slaven Belupo pobijedio je Rijeku, momčad koje se nakon dvije pobjede protiv dvije najslabije momčadi lige, u prvoj utakmici protiv malo jačega protivnika vratila na početak krize.

Dojam nakon utakmice protiv Slavena Belupa lošiji je od rezultata, igrači Rijeke na terenu izgledaju kao da se ništa ne događa ove sezone!

Oko kvalitete se uvijek može raspravljati, ali u igri Rijeke nije bilo ni primjerene trke, ni neophodne agresivnosti da bi se momčad u Koprivnici dignula s dna ljestvice.

Za otužnu igru u prvom poluvremenu podjednako su bili zaslužni igrači obaju klubova, dvije momčadi prosječne HNK-kvalitete igrale su u prvom dijelu ispod prosjeka što znači da se ništa nije događalo pred obojicom vratara.

Naizmjenični pokušaji napada na postavljene obrane niti su imali potrebnog inteziteta, ni kvalitete u završnici.

To što je izveo Hoxha u 45. minuti još je jedan dokaz da se u nogometu na seoskim zabavama može uživati u Diamond kavijaru.

S 40 metara iskosa slijeva Hoxha je desnom nogom loptu tako precizno poslao u suprotni kut da Labrović objektivno ništa nije mogao učiniti budući da stajao gdje je morao stajati, svega tri metara od gol-crte.

Odlučiti se na udarac prema golu iz takve pozicije znači svrstati se uz bok Ronaldinhu, najlucidnijem nogometašu svih vremena, jedino je Brazilac imao tako uvrnute ideje...

U 49. minuti Vučkić je primio loptu na rubu zaleđa između dvojice domaćih stopera na 25 metara od vratiju, ušao je u kazneni prostor i loptu kroz Soldine noge slijeva poslao u suprotni kut - 1:1.

VAR soba potvrdila je pogodak, Rijeka se brzo vratila u utakmicu.

Pogodak kao da je malo protegnuo skraćene riječke noge, počelo je razdoblje kontinuiranog riječkog napada kroz posjed lopte, momčad Slavena Belupa povukla se u svoju trećinu i čekala da se riječka momčad potroši u bezopasnom trčanju s loptom u nogama.

Nakon dvadesetak minuta pao je riječki pritisak, domaća je momčad opet počela ulaziti u završnicu.

U 73. minuti domaćini su stvorili klasični pritisak nakon ubačaja iz kuta, Mudražija je s desne strane loptu poslao prema drugoj vratnici, Marina na tri metra od gol-crte nije dobro zahvatio loptu glavom.

Obrabrili su se domaći igrači, kao da su osjetili nemoć na drugoj strani, počela je lopta kružiti oko riječkog kaznenog prostora.

U 77. minuti nakon ubačaja sa strane Alvarez je rukom uhvatio Marinu, sudac je prvo pokazao na bijelu točku, a onda je pokazao Alvarezu crveni karton.

Krstanović je postigao prvi pogodak ove sezone iz kaznenog udarca tako da je lopta prošla kroz mrežu i zbunila gledatelje dok su domaći igrači slavili pogodak - 2:1.

Do kraja utakmice Cosmi je obavio samo jednu promjenu, ušao je Krešić umjesto Selahija, vjerojatno zbog skok-igre koje nije bilo.

Teško se moglo očekivati da će ovakva Rijeka nešto učiniti s desetoricom igrača...

Do kraja utakmice domaćini su imali tri prilike uvećati pobjedu: Krstanović (87) glavom, Bašić (95) glavom i Krstanović (96) udarcem izvana koji je Labrović obranio.