Sergej Jakirović: Pokazali smo da se možemo na vrhunskoj razini nositi s ovakvim protivnikom

Četvrtak, 22. prosinca 2022. 17:28 Napisao/la  HNK Rijeka

Juventus i Rijeka odigrali u Torinu utakmicu zatvorenu za javnost, Kean u 74. minuti postigao jedini pogodak na utakmici

Adrian Liber
Adrian Liber Foto: HNK Rijeka/Facebook

Pripremna utakmica

JUVENTUS - RIJEKA 1:0

Stadion Allianz. Sudac: Ghersini (Genova).

Strijelac: 1:0 Kean (74′).

JUVENTUS: Szczesny, Locatelli, McKennie, Milik, Gatti, Kostić, Keane, Soule, Fagioli, Huijsen, Riccio. Još su igrali: Perin, Miretti, Ake, Barbieri, iling-Junior, Barrenechea, Compagnon, Nonge Boende, Mbangula, Rouhi.

RIJEKA: Labrović,  Dilaver, Galešić  Vukčević, Grgić, Liber, Prince, Selahi,  Babić,  Marin, Frigan. Još su igrali: Zlomislić, Vrančić, Obregon, Halilović, Panić, Vlasenko, Smolčić, Alvarez, Dujmović, Djuričin, Djouahra.

Nogometaši Rijeke poraženi su na gostovanju kod Juvetnusa 0:1 u pripremnoj utakmici odigranoj na stadionu Allianz u Torinu.

Rijeka je u ogledu protiv Juventusa pružila odličan otpor stvorivši nekoliko odličnih prilika koje nažalost na kraju nije realizirala, a Juventus je u samoj završnici stigao do gola koji je odlučio utakmicu.

Rijeka prva prijetila u četvrtoj minuti. Marin je ubacio iz kornera, Galešić se našao na drugoj vratnici i pucao glavom, ali udarac je otišao preko gola.

Četiri minute kasnije Rijeka je imala matnu situaciju.

Velika pogreška u obrani Juventusa i jedno pogrešno dodavanje otvorilo je Princeu nesmetan put prema golu.

Nogometaš Rijeke sjurio se prema golu, vratar Szczesny obranio je udarac. Lopta se odbila Princeu, koji je s desne strane iskosa uspio pucati prema praznoj mreži. Locatelli je blokirao na crti, a Frigan nije uspio doći do odbijene lopte.

Juventus je prijetio u 14. minuti, Souleov odmjeren udarac s dvadesetak metara otišao je pored gola.

U 16. minuti nova lijepa akcija Rijeke po desnoj strani okončana je udarcem Selahija kojega je ukrotio vratar Juventusa.

Juventus je najbliže golu u prvom dijelu bio u 23. minuti. Nakon ubačaja s lijeve strane lopta je prošla do Keana koji je ostao sam pred golom i iz neposredne blizine promašio prazan gol.

Tri minute kasnije brza kontra Rijeke, u situaciji tri na četiri, Marin je pokušao proigrati Frigana iako se kao bolja opcija činio Prince koji je dolazio s desne strane.

Juventus je u 30. minuti prijetio preko Milika čiji je snažan udarac otišao preko grede, dok je dvije minute kasnije udarac Keana glavom otišao preko grede.

Prvi pokušaj Juventusa u drugom dijelu stigao je u 52. minuti, Mirettijev udarac nije bio precizan, kao ni pokušaj Locatellija s 25 metara.

Na drugoj strani Alvarez je u 63. minuti oprobao udarac s 25 metara. Nakon tog pokušaja uslijedio je korner Halilovića, lopta je stigla do Vrančića na rubu kaznenog prostora, ali udarac je otišao pored gola.

Juventu je poveo u 74. minuti. Ake je proigrao Keana koji je primio loptu u kaznenom prostoru. Labrović je obranio udarac, ali lopta se odbila prema golu Rijeke i nogometaš Juventusa uspio ju je zakucati ispred Vlasenka u praznu mrežu – 1:0.

Rijeka je blizu gola u 80. minuti. Nakon kornera lopta je došla do Halilovića na drugoj vratnici, ali njegov prizeman udarac ukrotio je vratar Juventusa.