Nakon što se Rijeka u 29. kolu obračunala s Hajdukom preostaje još obračunati se s Dinamom u 33. kolu na Rujevici

Strijelac: 1:0 Pašalić (70)

Žuti kartoni: Kalik (41), Radeljić (57)

RIJEKA: Labrović -, Smolčić 6,5, Galešić 6,5, Radeljić 7, Goda 6, Selahi 6, Hodža 5,5 (66 Janković 6), Fruk 5,5 (78 Petrovič -), Pjaca 6 (84 Mitrović -), Pašalić 7 (78 Grgić -), Marić 5,5 (66 Obregon 5,5)

HAJDUK: Lučić 6,5, Moufi 6 (75 Perišić -), Elez 6, Uremović 6 (58 Prpić 5,5), Diallo 6, Krovinović 5,5, Sigur 5,5, Kalik 5 (69 Brekalo -), Pukstas 5, Sahiti 5 (58 Kleinheisler 5,5), Kalinić 5 (68 Trajkovski -)

Nogometaši Rijeke pobijedili su Hajduk u derbiju 29. kola, Marco Pašalić postigao je jedini pogodak kojim je Hajduk definitivno ispao iz utrke za prvaka.

Rijeka je u sjajnom ambijentu na Rujevici učinila korak bliže titulu prvaka, nakon što se u 29. kolu obračunala s Hajdukom preostaje još obračunati se s Dinamom u 33. kolu.

Željko Sopić utakmicu je počeo očekivano sa središnjim trokutom (Fruk, Selahi, Hodža) u kojemu se Hodža kao i obično na Rujevici visoko dizao.

Mislav Karoglan je počeo utakmicu otvorenog garda, odmah su se visoko počeli dizati bočni braniči Moufi i Diallo što je trebala biti najava uzbudljive utakmice, rijetko se momčadi Rijeke u utakmicama na Rujevici nudi toliko slododnog prostora za tranzicije.

Nedostajalo je riječkoj momčadi više energije da bi intezitet igre postao problem za goste koji su više od pola sata održavali ravnotežu u utakmici bez sadržaja, limiti ovakve splitske momčadi ipak nisu tako niski.

Zadnjih desetak minuta riječka je momčad malo pojačala pritisak u duelima, težište igre prebacilo se na polovicu gostiju, ali za vratara Lučića nije bilo nikakvog posla, nekoliko gužvi u kaznenom prostoru više su dignule tenzije na tribinama nego što su naškodile gostima.

Ne može se ni na jednu postavljenu obranu igrati bez konkretnog doprinosa većine ključnih napadača (Fruk, Pjaca, Marić, Hodža), jedino je Pašalić u napadu djelovao raspoloženije.

Rijeka u prvom dijelu nije stvorila ni jednu priliku, Marić (26) je s distance uputio jedini iole opasniji udarac prema Lučiću.

Što se tiče Hajduka u napadu, u nekoliko pokušaja ulazaka u završnicu jasno se vidjelo da Hajduk pogodak može postići samo ako netko u obrani Rijeke neforsirano pogriješi.

Hajduk je u prvom dijelu utakmice na terenu imao igrače koji prijetnja mogu postati zbog upornosti, a ne zbog vještine poput igrača koji su sjedili na klupi (Perišić, Brekalo, Kleinheisler...)

Od početka drugoga dijela riječka je momčad zauzela odlučniji stav, visoko se dignula Rijeka, devetorica igrača Hajduka na početku drugoga dijela brzo su se povlačili u svoju trećinu gdje su u gustom rasporedu odolijevali riječkim pokušajima.

Nakon dvadesetak minuta popustio je riječki pritisak bez posljedica za goste, koji su se malo ohrabrili, nekoliko su se puta dignuli visoko, otvorili su prostore na svojoj polovici, brzo je stigla kazna...

U 70. minuti Pjaca je slijeva uputio loptu prema Fruku u sredinu kaznenog prostora, Fruk je nekako uspio loptu produljiti do Pašalića na desnoj strani kaznenog prostora.

Imao je napadač Rijeke dovoljno vremena za pripremu udarca s 13 metara, Lučić je uspio rukom samo dotaknuti loptu koja je fijuknula kraj njega - 1:0.

Karoglan se okrenuo napadu, ušli su Brekalo i Perišić, na splitskim bokovima počela su igrati dvojica igrača koji su stigli liga petice.

Rijeka se povukla pod pritiskom u zadnju trećinu, u 77. minuti Perišić je iskazao klasu više, desnom nogom pogodio je točno u glavu Trajkovskog na drugoj vratnici, napadač Hajduka nije iskoristio jedinu izglednu splitsku prliku na utakmici.

Što se tiče Rijeke, atraktivni Perišićev pokušaj (79) nakon Brekalova ubačaja zdesna bilo je zadnje u ovom prvenstvu od Hajduka.