RIJEKA POBIJEDILA

Niko Galešić postigao pogodak koji će pamtiti cijeli život

Nedjelja, 24. rujna 2023. 19:04 Napisao/la  SC

Kada je stoper Rijeke u 39. minuti krenuo s loptom sa svoje polovice, ispred njega je stajala cijela momčad Slavena Belupa

Strijelac: 0:1 Galešić (39)

Žuti kartoni: Božić, Račić (S. Belupo), Fruk, Labrović, Galešić (Rijeka)

SLAVEN BELUPO: Sušak, Bosec, Božić, Boras, Štefulj, Mioč (77 Agbekpornu), Lepinjica, Liber (86 Račić), Šakota (46 Nongoh), Hoxha, Štrkalj (70 Ortiz)

RIJEKA: Labrović, Smolčić, Mitrović, Galešić, Goda, Selahi (76 Banda), Fruk, Janković (75 Grgić), Pjaca (81 Radeljić), Pašalić (60 Obregon), Ivanović (46 Hodža)

Rijeka je u Koprivnici ostvarila prvu pobjedu na gostovanjima, u 39. minuti Niko Galešić postigao je jedini pogodak koji će pamtiti cijeli život.

Kada je stoper Rijeke krenuo s loptom sa svoje polovice, ispred njega je stajala cijela momčad Slavena Belupa!

Nakon što je mimošao prvoga do sebe, napadača Štrkalja, protrčao je sredinom igrališta, a da ga ni jedan igrač domaćina nije ni pokušao zaustaviti sve dok mu Boras kao zadnji igrač zbunjeno nije okrenuo leđa, pa ga je Galešić lagano zaobišao i utrčao u kazneni prostor prije nego što je mirno kraj Suška loptu poslao u mrežu - 0:1.

Galešićev nesvakidašnji pogodak jedino je vrijedno spomena u prvom dijelu utakmice tijekom kojega je Slaven Belupo prepustio posjed lopte gostima i čekao u niskom bloku prilike za kontre.

U igri riječke momčadi nije bilo dovoljno ni energije, ni goropadnosti koju iskazuje na Rujevici da bi domaća momčad morala strahovati.

Spori protok lopte olakšao je posao domaćinu, ništa u igri jedan na jedan tijekom cijele utakmice nisu učinili riječki napadači.

Jedinu priliku za Rijeku tijekom cijele utakmice nije iskoristio Galešić, koji je u 4. minuti loptu glavom poslao kraj vratiju nakon Frukova ubačaja iz kuta.

Budući da Slaven Belupo nema nikakvu napadačku moć ako lopta nije u Hoxhinim nogama, obojica su vratara besposličarili do odmora.

Visoko postavljena riječka obrana samo je jednom ispala iz igre, u 14. minuti Bosec se probio desnim bokom, ubacio je u sredinu gdje su Štrkalj i Mioč jedan drugome zasmetali na ulasku u peterac ispred Labrovića.

Pokušao je Željko Sopić malo promijeniti strukturu igre, početkom drugoga dijela pojačao je središnjicu (Hodža), ništa time riječka momčad nije dobila na učinkovitosti.

Naprotiv, kako je vrijeme prolazilo momčad Slavena Belupa pojačavala je ritam i fizički pritisak, veći dio drugoga dijela riječka je momčad provela na svojoj polovici gdje je disciplinirano pazila da prema Labroviću na zaluta neka lopta.

Da nisu imali Hoxhu, domaćini ne bi ni zaprijetili unatoč pritisku.

Ovako je Hoxha jednom zaprijetio iskosa slijeva (61) i jednom (69) natjerao Labrovića na jedinu rutinsku intervenciju na utakmici.

Rijeka u drugom dijelu nije ni zaprijetila iako se visoko postavljena domaća momčad nudila kao na pladnju za kontre.