Rijeka osvojila bodove, Marco Pašalić brzo utakmicu pretvorio u rutinsko odrađivanje nove pobjede

VAR sudac: Patrik Kolarić (Čakovec)

Strijelci: 0:1 Pašalić (9), 0:2 Marić (53), 0:3 Selahi (56)

Žuti karton: Latković (Rudeš)

RUDEŠ: Ciban, Šehić, Pavlović, Mrčela, Magdinski (79 Camara), Pasariček (72 Kuzmanić), Vukmanović, Latković, Mašala, Petković, Brajković (46 Špeljak)

RIJEKA: Labrović, Smolčić, Mitrović, Dilaver, Goda, Selahi (61 Bogojević), Hodža (70 Galešić), Fruk (61 Petrovič), Janković (52 Pjaca), Pašalić, Ivanović (52 Marić)

Rijeka je bez poteškoća pobijedila Rudeš u Kranjčevićevoj i spokojno sačekala rezultat derbija kola između Hajduka i Dinama.

Utakmicu su prvi put ove godine počela dvojica (Dilaver, Mitrović) nominalno prvih stopera prošle godine, Janković je počeo utakmici na lijevom boku umjesto reprezentativca Pjace.

U 9. minuti Pašalić se zdesna sjurio uzduž linije kaznenog prostora, zaobišao je dvojicu igrača prije nego što je ljevicom s 24 metra vratio u bliži kut, Ciban je bio nemoćan - 0:1.

Pašalić je postigao prvi pogodak ove godine u pravom trenutku utakmice u Kranjčevićevoj, brzo je Rijeka stekla prednost koja je igračima omogućila da opuštenije počnu odrađivati utakmicu protiv zadnje momčadi HNL-a.

Nisu se igrači Rijeke do odmora pretrgnuli od želje da postignu drugi pogodak, rezultat su kontrolirali (60%) kroz posjed lopte, ukupno su uputili četiri udarca o okvir vratiju, u 13. minuti nisu iskoristili najbolju priliku.

Točnije, Ivanović je ostao sam u otvorenoj poziciji za udarac s 10 metara iskosa slijeva, nije bio precizan.

Najvažnije je da visoko postavljena riječka obrana nije domaćim igračima dozvolila da se primaknu Labroviću, koji ni jednom nije morao intervenirati.

U drugom dijelu Rudeš je krenuo nešto odlučnije, kratko je trajao domaći zanos.

U 52. minuti Željko Sopić obavio je dvije zamjene, Marić je postigao pogodak minutu nakon što je ušao u igru.

Pašalić je s 15 metara ljevicom loptu poslao u desnu Cibanovu stativu, natrčao je Marić i loptu rutinski poslao u mrežu - 0:2.

Tri minute kasnije utakmica je doslovno za lidera postala rutinsko odrađivanje posla!

Ciban je odbio loptu nakon ubačaja iz kuta, Selahi je s 18 metara poluvolejom silovito loptu poslao u malu mrežicu - 0:3.

Nakon trećega pogotka riječka momčad koncentrirano je privodila utakmicu kraju do same završnice, nikakvih uzbuđenja nije bilo do zadnjih desetak minuta.

Što se može dogoditi kada se igra opušteno ukazuju dva Špeljakova pokušaja (84, 86), koja su više iznervirala Sopića na klupi nego igrače na terenu, obadva puta Labrović je staloženo reagirao.

U 91. minuti Pašalić je promašio vrata, kada mu je Ciban idealno asistirao nakon Marićeva udarca s ruba kaznenog prostora.