Prijateljska utakmica: Rijeka minimalno poražena od SV Rieda, bijelima poništena dva gola

Četvrtak, 31. siječnja 2013. 16:28 Napisao/la  SC

Prijateljska utakmica: Rijeka - SV Ried 0:1 (Rodriguez 75).  Riječanima je prvi gol poništen u šestoj minuti (Weitzer) nakon nepostojećeg zaleđa, a drugi u nastavku (Mujanović) nakon što je lopta navodno prešla gol aut crtu prije ubačaja Benka

PRIJATELJSKA UTAKMICA

RIJEKA - SV RIED 0:1

SC Belek. Gledatelja: 50

Strijelac: 0:1 Rodriguez (75)

Žuti karton: Benko (Rijeka)

RIJEKA: Mance, Miloš, Knežević, Marić, Škarabot (52 Datković), Močinić, Brezovec, Weitzer (52 Gabrić), Alispahić, Mujanović, Benko

SV RIED: Gebauer (46 Schober), Schicker (46 Ibrahimović), Riegler (46 Meilinger), Hadžić, Reifeltshammer (46 Hinum), Ziegl, Trauner, Walch (66 Grossinger), Rodriguez, Žulj (62 Vastić), Gartler

Nogometaši Rijeke poraženi su od austrijskog prvoligaša SV Ried u posljednjoj prijateljskoj utakmici u okviru dvotjednih turskih priprema. Pobjedu petoplasiranoj ekipi austrijskog prvenstva donio je Rodriguez, koji je u 75. minuti nakon udarca iz kuta natrčao na izbijenu loptu na rubu 16-terca i pogodio same lijeve rašlje Manceovog gola.

Riječanima su u dvoboju s Austrijancima poništena čak dva gola. Prvi u šestoj minuti (Weitzer) nakon nepostojećeg zaleđa, drugi u nastavku (Mujanovića) nakon što je lopta navodno prešla gol aut crtu prije ubačaja Benka.

Bijeli su tijekom prvoga dijela bili bolja momčad, ali Alispahić u 36. i 45. minuti dvoboja nije uspio materijalizirati terensku nadmoć bijelih. Oba je puta kao pobjednik duela izašao austrijski vratar Gebauer. SV Ried je mogao i do drugog pogotka, ali je u 83. minuti Mance izašao kao pobjednik u dvoboju s Grossingerom, koji je izašao sam pred vratara Riječana. Ekipa se na Kvarner vraća u petak u večernjim satima.