Rijeka pobjedom protiv Rudeša na prvom mjestu čekala ishod derbija na Poljudu

Nedjelja, 01. listopada 2023. 17:22 Napisao/la  SC

Strijelci: 0:1 Janković (12), 0:2 Ivanović (79), 1:2 Topić (90)

Žuti kartoni: Latković, Srbljinović, Pešić  (Rudeš), Goda, Smolčić (Rijeka)

RUDEŠ: Kralj, Matić, Pavlović (72 Campos), Pavlek, Tomečak, Srbljinović, Pasariček, Špeljak (77 Simović), Petković (66 Rešetar), Pešić (67 Topić), Latković

RIJEKA: Labrović, Smolčić, Dilaver, Mitrović, Goda, Selahi (88 Ilinković), Hodža (78 Banda), Fruk (78 Radeljić), Janković, Pjaca (66 Pašalić), Yansane (66 Ivanović)

Rijeka je pobjedom protiv Rudeša prvi put ove sezone osvanula na prvom mjestu HNL-a dok nije završila utakmica između Hajduka i Dinama na Poljudu.

U prvom dijelu utakmice ništa se iole vrijedno pažnje nije moglo vidjeti od trenutačno vodeće momčadi HNL-a, od Rudeša se ionako nije puno očekivalo.

Jedinu razliku između prve Rijeke i zadnjega Rudeša u prvom dijelu činili su vratari.

U 2. minuti Pešić je ubacio s desne strane u kazneni prostor, Selahi nije ispratio Pasaričeka, koji je ostao sam ispred Labrovića prije nego što je glavom skrenuo loptu.

Labrović je definitivno najbolji vratar HNL-a, obranio je vratar Rijeke na početku utakmice zicer, kao što kaže za prilike u kojima su vratari prepušteni na milost ili nemilost napadačima.

U 12. minuti vratar Kralj gurnuo je loptu Matiću, stoper Rudeša rutinski je loptu vratio vrataru, Kralju je lopta prešla preko noge i odskakutala prema praznim vratima.

Uspio je Kralj u letu loptu rukom s gol-crte skrenuti prema bližoj vratnici, Yansane je pravodobno osjetio da se događa nešto čudno, prvi je stigao na odbijenu loptu i mirno u sredinu odigrao natrčalom Jankoviću, koji nije imao težak posao s 8 metara loptu poslati u nezaštićenu mrežu - 0:1.

Inače, prvi dio utakmice Rudeš je komotno mogao igrati bez vratara s obzirom koliko je Rijeka bila opasna u napadu, do odmora od riječkih napadača ništa se konkretno nije vidjelo na gostovanju kod naslabije momčadi HNL-a.

Nakon što su se odmorili, igrači obje momčadi nastavili su drugi dio igrati u istom sporom ritmu s tom razlikom da je riječka momčad ipak zauzela nešto odlučniji stav, počeli su igrači u bijelim dresovima dominirati u pretežito statičnim duelima, pa je lopta nešto više boravila na polovici domaćina.

U 64. minuti Fruk je postao prvi igrač Rijeke koji je odmjernim udarcem s distance natjerao Kralja na prvu intervenciju.

U 66. minuti Željko Sopić promijenio je dvojicu napadača od kojih je jedan bio dovoljan da promjeni blijedu krvnu sliku riječke momčadi, živnuo je riječki napad čim je ušao poduzetni Ivanović.

U 70. minuti izašla je riječka momčad na nepostavljenu domaću obranu, Pašalić je odigrao ulijevo Ivanoviću, koji je ušao u kazneni prostor i loptu poslao visoko preko vratiju u prvoj izglednoj riječkoj šansi na utakmici.

Minutu kasnije Rešetar (71) je udarcem izvana iznudio Labrovićevu rutinsku reakciju, momčad Rudeša počela se otvarati i riskirati što je u 76. minuti umalo kaznio Ivanović.

Postigao je riječki napadač pogodak koji je poništen zbog zaleđa nakon intervencije VAR-a.

Tri minute kasnije ni VAR nije mogao pomoći Matiću!

Stoper Rudeša neoprezno je držao loptu na rubu kaznenog prostora, agresivni Ivanović odnio je loptu, prošao Matića na ulasku u kazneni prostor zdesna i loptu preko Kraljevih ruku poslao u mrežu - 0:2.

Momčad Rudeša potpuno se otvorila, Goda (87) je na ulasku u kazneni prostor slijeva mogao kazniti domaćina, nije dobro zahvatio loptu.

U 90. minuti Tomečak je ubacio iz kuta, Topić je najviše skočio na petercu i glavom loptu skrenuo u mrežu - 1:2.

U preostale četiri minute pogodak se mogao dogoditi samo slučajno.

Nakon pobjede Hajduka protiv Dinama na Poljudu, u idućem kolu na Rujevici se igra derbi između dviju vodećih momčadi.