GENERALKA

Rijeka pobijedila Honved pred nastavak sezone

Petak, 13. siječnja 2023. 19:28 Napisao/la  Igor Vranić

Sergej Jakirović najviše može biti zadovoljan sadržajem igre u prvih dvadesetak minuta drugoga dijela

Antonio Marin

Nogometaši Rijeke pobijedili (2:0) su Honved u drugoj pripremnoj utakmici između dviju momčadi istih klubova odigranih na Rujevici.

Razlika je bila u tome što su drugu utakmicu igrale najbolje momčadi samo za pretplatnike, koji su napunili središnju tribinu.

Antonio Marin postigao je oba pogotka, dvaput je izašao sam ispred vratara i mirno poentirao.

Prvi pogodak postigao je u sudačkoj nadoknadi prvoga dijela nakon atraktivne Friganove asistencije

Napadač Rijeke petom je leđima okrenut Marinu izbacio iz igre cijelu zadnju liniju mađarske obrane, Marin je osjetio trenutak i utrčao u prazni prostor, po sredini kaznenog prostora otrčao je prema Szappanosu, koji nije imao nikakve šanse - 1:0.

U 88. minuti opet je Marin osvanuo ispred Szappanosa, ovog puta nakon brze kontre kada je Ampem od središta igrališta pobjegao mađarskoj obrani po desnoj strani prije nego što je na ulasku u kazneni prostor rutinski asistirao strijelcu - 2:0.

Što se sadržaja tiče, jedino što se vrijedno pažnje dogodilo u prvom dijelu bio je pogodak.

Obojica vratara nikakvog posla nisu imali, riječki je protok lopte na postavljenu mađarsku obranu bio spor i netočan.

Nešto su opasnije izgledali Lukićev (6) pokušaj na početku utakmice i Dilaverov (21) pokušaj glavom nakon ubačaja zdesna.

Desetak minuta Rijeka je igrala s igračem više, u 29. minuti sudac Marin Rožman pokazao je drugi žuti karton Gomisu.

Mora se istaknuti da Rožman nije htio crvenim kartonom pokvariti trenerima pripremnu utakmicu, na kraju nije imao izbora, neuravnoteženi Gomis još je ranije zaslužio otići na tuširanje.

Nakon desetak minuta dvojica trenera, Sergej Jakirović i Dean Klafurić, uz Rožmanovu suglasnost dogovorili su igrati brojčano ravnopravnu utakmicu, u 39. minuti ušao je Menyhárt.

Jakirović može biti zadovoljan sadržajem igre u prvih dvadesetak minuta drugoga dijela.

Iako nije bilo promjena, promijenio se odnos kada je riječka momčad počela okomito ulaziti u završnicu, odmah je postalo prometno pred vratarom Szappanosom.

Drugi dio počeo je Menyhártovom prijetnjom nakon čega se na drugoj strani dogodila neobična situacija.

Ampem i Selahi stvorili su višak na desnoj strani u 47. minuti prije nego što je Janković dvaput pogodio okvir vratiju iz dva uzastopna pokušaja!

Uslijedio je najbolje razdoblje igre riječka momčadi na postavljenu obranu gostiju što u pravilu ove sezone znači da je u glavnoj ulozi bio Ampem, dvaput je riječki napadač ozbiljno zaprijetio (52, 56).

Nakon dvadesetak minuta Honved je preuzeo inicijativu u pokušaju da na Rujevici ostvari pozitivan rezultat u drugoj pripremnoj utakmici istoga dana.

Riječka je momčad počela igrati na kontre, u 71. minuti Eördögh nakon ubačaja zdesna nije iskoristio najbolju priliku gostiju.

U 72. minuti dvojica igrača Rijeke, koji su ušli u igru, mogli su brzi izlazak na protivničku polovicu završiti pogotkom: Liber je Jurića poslao prema mađarskom vrataru po desnoj strani, Jurićev udarac obranio je Szappanos.

Više je puta riječka momčad u brzim kontrama izgledala opasno prije drugoga pogotka, posebice je dvaput bio opasan Vukčević.

RIJEKA: Zlomislić, Grgić, Galešić, Dilaver, Vukčević, Selahi (60 Liber), Hodža, Janković, Ampen, Marin (89 Miklos), Frigan (60 Jurić)

HONVED: Szappanos, Prenga, Ćirković, Capan, Jónsson, Plakushchenko, Gomis (39 Menyhárt, 67 G. Kocsis), Eördögh, D. Kocsis (82 K. Török), Zsótér, Lukić

Pripremna utakmica: Rijeka - Honved 2:0 (Marin 45+1, 88)