PRVA HNL

Rijeka pobijedila Goricu u infarktnoj završnici

Nedjelja, 26. rujna 2021. 19:14 Napisao/la  SC

Utakmice Rijeke više se ne preporučuju navijačima slabijeg srca, Gorica s igračem manje izjednačila u 90. minuti, Pavičić minutu kasnije osigurao pobjedu

VAR sudac: Fran Jović (Zagreb)

Strijelci: 1:0 Lovrić (11-11m), 1:1 Abass (43), 2:1 Marjanović (45+3), 2:2 Selahi (46), 2:3 Murić (57-11m), 3:3 Fruk (90), 3:4 Pavičić (90+1)

Žuti kartoni: Lovrić, Mitrović, Doka, Pršir, Sarić (Gorica), Krešić, Murić, Bušnja (Rijeka)

Crveni karton: Delfi (51, prekršaj nad igračem u izglednoj poziciji za pogodak)

GORICA: Banić, Doka (71 Dvorneković), Marjanović, Babec, Keita, Pršir (71 Junior), Sarić, Delfi, Mitrović, Lovrić (82 Fruk), Dieye (71 Stojanovski)

RIJEKA: Zlomislić, Tomečak (46 Vukčević), Krešić, Escoval, Smolčić, Ampem, Čerin, Selahi (80 Pavičić), Murić (83 Bušnja), Vučkić (80 Obregon), Abass

Rijeka je ostvarila pobjedu (4:3) u tipičnoj utakmici, koja bi trebala dobiti oznaku "infarktna".

Od 51. minute Gorica je igrala s igračem manje, od 57. minute Rijeka je vodila 3:2 i s igračem više mirno kontrolirala utakmicu do 90. minute.

Nakon ubačaja iz kuta Zlomislić je odbio loptu do Fruka, koji je s ruba kaznenog prostora naciljao gornji desni kut, Zlomislić je samo okrznuo loptu na putu prema mreži - 3:3.

Kratko je trajalo veselje domaćih igrača.

Minutu kasnije Abass se probio desnom stranom kaznenog prostora, Banić je odbio njegov udarac, natrčao je Pavičić i loptu poslao u mrežu - 3:4.

Nije tu bio kraj uzbuđenjima!

Duboko u sudačkoj nadoknadi sudac Zebec je provjeravao uz pomoć VAR-a kontakt Smolčića i Dvornekovića u kaznenom prostoru, o odluci da nema kaznenog udarca sigurno će se još raspravljati.

Utakmice Rijeke više se ne preporučuju navijačima slabijeg srca!

Postavljena riječka obrana u zadnjim utakmicama izgleda propusno kao sito, prekidi su postali kronični problem, srećom da napad održava visoki prosjek postignutih pogodaka čak i kada ne igra Josip Drmić.

U prvom dijelu Gorica je ostavila bolji dojam i stekla rezultatsku prednost.

U 9. minuti Dieye je pucao glavom, lopta se od vratnice odbila natrag do napadača Gorice, koji je pucao još jednom, ali je Smolčić blokom zaustavio njegov drugi pokušaj.

U nastavku akcije Krešić je nagazio Mitrovića, a sudac Zebec nakon pregledavanja VAR snimke pokazao je na bijelu točku.

Siguran realizator najstrože kazne bio je Kristijan Lovrić u 11. minuti – 1:0.

U 33. minuti Lovrić je pucao, ali je lopta otišla pored gola.

Gorica je u 34. minuti mogla povećati prednost, prvo je udarac iskosa s desne strane okušao Delfi, Zlomislić je njegov pokušaj obranio, lopta je došla do Lovrića, koji pogađa vratnicu.

U 42. minuti momčad Gorice treći put pogodila je okvir vratiju, Delfi je prošao Smolčića, ubacio, a Mitrovićev udarac odsjeo je na stativi.

U 43. minuti Riječani su izjednačili iz prve prigode.

Tomečak je ubacio loptu s desne strane, na petercu se pojavio Abass, koji glavom pogađa mrežu za izjednačenje – 1:1.

Gorica je drugim pogotkom okrunila bolju igru u prvom dijelu, opet je riječka obrana primila pogodak iz prekida.

Lovrić je ubacio iz slobodnog udarca s desnog boka, ispala je prva linija riječka obrane, Dieye je skrenuo loptu, Zlomislić je obranio, odbijenu loptu Marijanović je gurnuo u mrežu - 2:1.

Rijeka se u utakmicu vratila odmah na početku druga dijela, kada je Selahi izjednačio - 2:2.

Drugi put je Rijeka šokirala domaćina u 51. minuti, kada je Murić uposlio Selahija, koji se sjurio prema golu, veznjaka Rijeke s leđa je zaustavio Delfi u izglednoj situaciji za pogodak, sudac Zebec pokazao je igraču Gorice izravni crveni karton.

Nakon što je stekla prednost igra više, Rijeka je brzo stekla rezultatsku prednost.

U 57. minuti Abass je slijeva uputio udarac, lopta je pogodila Doku u ruku, Zebec je odmah pokazao na bijelu točku, Murić je bio sigurni realizator najstrože kazne – 2:3.

Nakon vodećega pogotka Rijeka je s igračem više počela kontrolirati utakmicu kroz veći posjed lopte, pao je ritam utakmice, Gorica je izgledala kao momčad koja se nije mogla nametnuti...

A onda je u 90. minuti opet uslijedio prekid nakon kojega je Rijeka primila treći pogodak.