BOD OHRABRENJA U PULI

Strahonja oštetio Rijeku za kazneni udarac

Srijeda, 11. travnja 2012. 18:01 Napisao  I. V.

Istra 1961 - Rijeka 0:0. Strahonja je propustio suditi penal u 78. minuti, kada je Palibrk sapleten s leđa

ISTRA 1961 - RIJEKA 0:0

Stadion Aldo Drosina. Gledatelja: 1500. Sudac: Marijo Strahonja 6,5 (Zagreba)

Žuti kartoni: Kreilach (56), Datković (60), Drpić (65), Salčinović (78), Milić (90+1)

Istra 1961: Prskalo -, Sušić 6, Marić 6, Stranatić 6,5, Milić 6, Batarelo 6, Jerković 6 (82 Roce -), Bačelić-Grgić 5,5, Ottochian 5,5 (63 Primorac 5,5), Križman 6, Belle 6,5.

Rijeka: Lisjak 6,5, Čagalj 6,5, Drpić 6, Datković 6, Švrljuga 6, Živulić 6 (75 Dedić -), Kreilach 6,5, Močinić 5,5 (62 Salčinović 6), Čaval 6, Čulina 6 (89 Stepčić -), Palibrk 5,5.

Na kišom natopljenom travnjaku trener Rijeke Dragan Skočić poslao je defenzivnu postavu s trojicom stopera u osnovom rasporedu 3-5-2. Nešto zbog zatvorenije igre Rijeke, a nešto zbog skliskog travnjaka, utakmica je vrlo brzo postala monotona. U ritmu koji više priliči rekreativnom nadmetanju nego borbi za prvoligaški život, vrijeme je od početka postalo saveznik igračima u bijelim dresovima. Jedino je bilo važno igrače Istre držati podalje od kaznenog prostora, ostalo je po skliskom terenu trebalo biti rutina za momčad koja želi ostati neporažena.

Koliko god su nogometaši Istre 1961 prolaskom vremena bivali poduzetniji, a njihova igra povezanija, jedinu priliku domaćini su propustili iz prekida. U 38. minuti Križman je neobjašnjivo ostavljen sam na osam metara ispred vratiju, srećom za goste po njegovom udarcu glavom lopta je završila točno u Lisjakovim rukama. Vratara Lisjaka u prvom dijelu još je samo Belle natjerao na oprez, snažan udarac s 25 metara riječki vratar odbio je u polje.

Osim spomenutog, sve ostalo što događalo na riječkoj polovici terena nije vrijedno arhive budući da se tiče dojma. Uglavnom, utakmica se odvijala po shemi u kojoj su domaći igrači bezupješno pokušavali pronaći pukotinu u gostujućoj obrani, koja je tu i tamo znala individualno pogriješiti, ali je zbijena formacija održavala ravnotežu na terenu i semaforu.

Rijeka je rijetko prelazila središte terena i još rjeđe ulazila u završnicu. I u takvoj igri gosti su propustili jednu priliku. Živulić je u 31. minuti nanizao čak četvoricu igrača Istre, ušao u kazneni prostor, ali nije imao dovoljno snage za završni udarac.

U drugom dijelu kiša je prestala padati, u jednom trenutku predvečerja pojavilo se sunce. Odnos prema igri na terenu je ostao isti, ali je za razliku od prvog dijela Istra počela malo pojačavati pritisak, poglavito ulaskom Primorca. Unatoč tome, ništa pred vratarom Lisjakom nije slutilo pogotkom osim prekida tijekom kojih je bijela obrana zračila nesigurnošću. Bez posljedica! O napadu Istre ili obrani Rijeke, svejedno, sve govori podatak da u drugom dijelu domaći igrači nisu svorili ni jednu šansu

Kako je vrijeme odmicalo, Riječani su bili sve bliže bodu. U nekoliko polukontri ukazao se i trobod kojemu su gosti ipak najbliži bili u 78. minuti, kada je Palibrk s leđa sapleten pri pokušaju udarca. Sudac Strahonja jedino je smatrao shodnim pokazati žuti karton Salčinoviću, koji je najglasnije protestirao.