Rijeka u Varaždinu ostvarila najveću pobjedu ove sezone

Nedjelja, 06. studenog 2022. 17:06 Napisao/la  SC

Rijeka svrsishodnom igrom ostvarila pobjedu koja puno znači zbog mira u klubu uoči zadnje utakmice ove jeseni protiv Dinama

Matija Frigan (Rijeka)

Prva HNL - 16. kolo

VARAŽDIN - RIJEKA 0:3

Igralište Varteks. Gledatelja 2683

Sudac: Duje Strukan (Split)

VAR sudac: Igor Pajač (Sv. I. Zelina)

Strijelci: 0:1 Frigan (47), 0:2 Selahi (85), 0:3 Grgić (90+3)

Žuti kartoni: Brodić, Herrera, Jelenić (Varaždin), Alvarez (Rijeka)

Crveni karton: Ba (45, prekršaj nad igračem u izglednoj poziciji za pogodak)

VARTEKS: Zelenika, Stanić (87 Domjanić), Ba, Jelenić, Kolarić, Puclin, Elezi (66 Banovec), Pilj, Brodić (77 Šego), Posavec (46 Herrera), Perić (46 Pellumbi)

RIJEKA: Labrović, M. Pavlović, Smolčić, Vukčević, Grgić, Selahi (86 Djouahra), Alvarez, Ampem (78 Lunetta), Hodža (72 D. Pavlović), Vrančić, Frigan (78 Obregon)

Nogometaši Rijeke ostvarili su u Varaždinu rezultatski najveću pobjedu ove sezone, iskoristila je momčad Rijeke prednost igrača više i trima pogocima u nastavku utakmice osvojila tri boda na zadnjem gostovanju prvog  dijela sezone.

Nisu riječki "paunovi", kao što igrače zove Serse Cosmi, igrali lepršavi nogomet, nisu dominirali (50% posjeda lopte) iako su jedno poluvrijeme imali igrača više, nego su svrsishodnom igrom ostvarili pobjedu koja puno znači zbog mira u klubu uoči zadnje utakmice ove jeseni protiv Dinama.

Podatak od čak 22 udarca prema vratima (8 u okvir vratiju) najbolje ukazuje koliko je Rijeka aktivno djelovala u završnici.

U sadržajnom prvom poluvremenu riječka momčad odmah je stala visoko, kroz pritisak je iznudila dva ubačaja iz kuta nakon kojih Grgić (4) i Smolčić (8) nisu dobro reagirali glavama.

Dvadesetak minuta Rijeka je izgledala odlučnije i konkretnije, u 19. minuti stvorila je najbolju priliku.

Odavno riječka momčad nije odigrala osmišljeniju akciju, Vrančić je na desnoj strani kaznenog prostora točno odigrao Grgiću, koji je pravodobno utrčao iza leđa domaće obrane, istrčao zdesna pred Zeleniku, iz zatvorene pozicije vanjskom stranom kopačke nije pogodio suprotni kut, imao je mogućnost odigrati Friganu koji se otvorio u boljoj poziciji na petercu.

Nakon velike riječke šanse, domaća je momčad reagirala većim intezitetom trke i agresivnosti, preuzela je momčad Varaždina posjed lopte do kraja poluvremena.

U 20. minuti najniži igrač na terenu ostao je po sredini sam između riječkih stopera, Piljev udarac glavom za Labrovića nije bio problem.

U 27. minuti Brodić je ostao sam na desnoj strani kaznenog prostora, gađao je napadač Varaždina suprotni kut, Labrović nije slučajno na širem popisu A-reprezentacije.

Momčad Varaždina okomitom igrom počela je stvarati probleme riječkoj obrani, prednjačio je na lijevom boku Kolarić, koji je lakoćom stvarao višak.

U 37. minuti Kolarić je prošao lijevom stranom, ubacio prizemno, Perić na tri metra od Labrovića nije dobro zahvatio loptu u najboljoj prilici domaćina do odmora.

Rijeka je tek pred kraj prvoga dijela opet počela organizirano ulaziti u završnicu, Grgić (40) nije dobro zahvatio loptu na ulasku u kazneni prostor, Jelenić je uspio stići Frigana (41) u okomitom ulasku u kazneni prostor.

U 45. minuti  Vukčević je na lijevom boku u kontri demonstrirao brzinu, na širokom postoru pretrčao je stopera Varaždina, Ba je prekršajem na rubu kaznenog prostora zaustavio riječkog braniča, sudac je varaždinskom braniču pokazao crveni karton.

Drugi dio počeo je prema riječkim željama, odmah je Rijeka stekla rezultatsku prednost s igračem više.

U 47. minuti Ampem je desnom nogom ubacio s lijevog boka, Jelenić je zakasnio zatvoriti prvi kut, Frigan je osjetio svoj trenutak, pravodobno je utrčao i nogom iz blizine loptu skrenu u mrežu - 0:1.

Uslijedio je kraće razdoblje nešto odlučnije igre riječke momčadi.

U 53. minuti Vrančić je mogao kazniti nered u zadnjoj varaždinskoj liniji, utrčao je u kazneni prostor zdesna, nije dobro zahvatio loptu na 8 metara od Zelenike.

U 59. minuti raspoloženi Grgić prošao je desnom stranom sve do prve vratnice, nije točno odigrao zadnji pas.

U 60. minuti Hodža je s 20 metara natjerao Zeleniku na ozbiljnu intervenciju.

Nakon toga počelo je razdoblje tijekom kojega je Varaždin dominirao u posjedu lopte s igračem manje, Rijeka je na svojoj polovici bojažljivo branila pobjedu uz uvrede s tribina gdje su bili smješteni pripadnici Armade.

Tek pred kraj utakmice Rijeka je opet počela  opasnije ulaziti u završnicu.

U 80. minuti Obregon je pobjegao desnom stranom kaznenog prostora, obišao istrčalog Zeleniku, otrčao je udesno i pogodio loptom bližu vratnicu.

U 85. minuti nakon protoka lopte duž kaznenog prostora, lopta je stigla do Selahija na desnom rubu kaznenog prostora, snažnim udarcem veznjak Rijeke loptu je poslao u bliži gornji kut 0:2.

Ništa Varaždin u napadu s igračem manje nije konkretno napravio do 91. minute, kada je Banovec ostao sam na desnoj strani kaznenog prostora, loptu je udarcem iz prve poslao u suprotni kut, Labrović je vrhunski reagirao.

U 93. minuti Vrančić je ubacio iz prekida slijeva, Matej Pavlović bio je najviši u skoku, Zelenika je odbio loptu točno na nogu natrčalom Grgiću, koji je postigao prvi pogodak u dresu Rijeke - 0:3.

Kao što se obično kaže, lopta ga je nagradila za dobru igru!