Kup: Rijeka ostvarila plasman u četvrtfinale, Marco Pašalić dvostruki strijelac

Utorak, 22. listopada 2024. 21:18 Napisao/la  SC

Pašalić postigao dva pogotka za tri minute, nisu su se do pogotka imali čime pohvaliti napadači Rijeke

Utakmica osmine finala kupa

BEDNJA - RIJEKA 0:3

Igralište HNK Rijeka. Gledatelja 2918

Sudac: Oliver Romić (Osijek)

Strijelci: 0:1 Pašalić (59), 0:1 Pašalić (62), 0:3 Butić (90)

Žuti kartoni: Horvat (Bednja), Pašalić, Gojak (Rijeka)

BEDNJA: Galoši, Horvat, Bosilj (48 Dias), Džijan, Geljič (88 Banić), Vesenjak, Žganec, Puškadija, Hojski, Herceg (74 Pavlina), Kulji

RIJEKA: Zlomislić, Smolčić (43 Bogojević), Galešić, Majstorović, Čabraja, Selahi, Gojak, Fruk (68 Ilinković), Rukavina, Pašalić (69 Butić), Perica (46 Andrić, 66 Dogan)

Rijeka je na drugom uzastopnom gostovanju na Rujevici u kupu ostvarila drugu uzastopnu pobjedu protiv jednog niželigaša.

Nakon Neretvanca, domaćin na Rujevici formalno je bila Bednja, momčad koje je u utakmici 1/32 finala kupa eliminirala Orijent.

Oko sat vremena igrači Rijeke neuspješno su pokušavali stvoriti višak u zadnjoj trećini domaće momčadi, hrabro i odlučno stajala je momčad Bednje u niskom bloku, nisu su se do pogotka imali čime pohvaliti napadači Rijeke unatoč naglašenoj dominaciji u posjedu lopte.

U prvom dijelu Rijeka je uputila pet udaraca u okvir vratiju, Galoši je jako dobro reagirao na Gojakov (21) udarac izvana, ostalo nije bilo tako opasno za vratara petoligaša.

Od početka drugoga dijela igrao je Andrić umjesto Perice, koji praktično nije taknuo loptu u prvom poluvremenu.

Iako se očekivao žustriji ulazak u utakmicu gostiju u bijelim dresovima, okuražili su se igrači Bednje u posjedu lopte.

Daleko od toga da su bili opasni u pokušajima ulaska u zadnju trećinu (1:26 udarci prema vratima), ali su počeli ostavljati dojam da bi mogli postati opasni što je razgalilo poveću skupinu njihovih navijača, koji su se na Rujevici počeli osjećati kao doma.

Taman kada se s tribina gdje su bili smješteni navijači Bednje počelo oriti: Hoćemo pobjedu...!, Rukavina je u 59. minuti precizno slijeva ubacio u sredinu, Pašalić je skočio u ravni druge vratnice i glavom loptu skrenuo u praznu mrežu - 0:1.

Tri minute kasnije Pašalić je utakmicu priveo kraju što se tiče pobjednika, precizno je s 22 metra loptu ljevicom poslao u lijevu Galošijevu vratnicu, zakoprcala se lopta u mreži drugi put - 0:2.

Splasnule su tenzije i ritam nakon drugoga pogotka, počelo je odrađivanje utakmice.

Nakon druga pogotka najvažnije za Rijeku bilo je da je umjesto ozlijeđenog Andrića ušao Dogan, u istoj utakmici igrala su trojica napadača koji su došli ovog ljeta.

Sva trojica nisu uputili udarac prema vratima Bednje.

Zato je mladi Josip Butić lakoćom opet postigao pogodak u jednoj natjecateljskoj utakmici